Левски спечели едва 31% от мачовете при Живко Миланов! Бари без гол за 18 часа и 31 минути

0

Загубата с 1:3 от Ботев Пловдив бе деветата за Левски под ръководството на Живко Миланов. След мача треньорът хвърли оставка. Срещата на Коматево бе неговата 16-а начело на тима. Балансът на сините в тези мачове е 5 победи, 2 равенства и 9 загуби, при голова разлика 14-22. Тоест, те спечелиха едва 31.25% от мачовете си с Миланов, изчислява „Тема спорт“.

Едва в 3 от 16 двубоя при Живко Миланов Левски не инкасира попадение. През този сезон сините не са правили суха мрежа. За последно те не позволиха топката да пресече голлинията им на 9 май миналата година -1:0 срещу Ботев Пд в Коматево, след което се изиграха 9 мача, в които неизменно получаваха попадения.

През тази кампания Левски е вкарал 5 гола – средно по 1 на двубой, като е допуснал 10 – средно по 2.

През сезона сините имат 1 победа и 4 поражения.

При 1:3 от Ботев Пд Симеон Славчев прати топката в собствената си врата. Така халфът, който е ползван и като централен защитник, вече има 2 автогола – другият е при 0:2 срещу Берое миналия сезон, и само едно попадение – при 3:3 срещу ЦСКА-София през 2019/20.

На Коматево Билал Бари изигра 20-ия си шампионатен мач за Левски. В тези двубои той е престоял на терена точно 1111 минути – 18 часа и 31 минути, като в тях така и не успя да отбележи гол!

Треньорският щаб на Левски е използвал 19 играчи от началото на сезон. От тях 17 са българи и двама чужденци.

Двамата легионери в състава – централният защитник Христос Шелис и нападателят Билал Бари, са единствените, които са престояли на терена пълни 5 мача. Те имат по 450 минути на сметката си.