Левски спечели дербито с Дея

0
vk levski deq sport
Снимка: facebook.com/VCLevskiSofia

Левски София спечели дербито с Дея спорт (Бургас) в мач от четвърти кръг на еfbet Супер Волей. Сините не дадоха нито гейм на съперника и се наложиха с 3:0 (25:17, 28:26, 25:15) в своята зала „Левски София“.

Така момчетата на Никорай Желязков записаха трети успех в елита, като с една загуба и 10 точки заемат трето място във временното класиране. Тимът на Дея отбеляза трета загуба, като с един успех и 4 точки се намира на осма позиция в подреждането.

Съставът на Левски направи много силен мач на свой терен и отново показа, че въпреки присъствието на доста млади играчи, има голям потенциал и ще се бори за челни позиции. Това е втори успех на „сините“ над основен претендент за титлата, след като преди време те надвиха и шампиона Хебър.

Домакините доминираха в по-голяма част от мача. Силното им оръжие бе сервиса, с който те затрудниха максимално посрещането на съперника. Страхотното им желание за себеизява пролича още от началото на мача, в което те тръгнаха удално с 8:3. В първия гейм левскарите отбелязаха пет аса на съперника и три точки от блокода, като го подчиниха напълно.

Гостите имаха шанс да спечелят втората част и да изравнят резултата, но пропиляха стрхотна възможност за това. След като стабилизираха играта си те диктуваха темпото до 23:20 в своя полза. Но не успяха да оползотворят предимството си и да затворят гейма. В основата на обрата бе разпределителят на Левски Симеон Николов. Той пусна бомбен сервис, а след два поредни аса Левски изравни 24:24. В последвалите минути устремът на доакините бе по-голям и те надделляха с 28:26, като поведоха с 2:0.

Това бе преломен момент и в третата част Дея нямаше съпротивителни сили. Левски отново бе водещият тим и спечели с разлика, като затвори мача в три гейма.