Левски си го изкара на Витоша и стъпи на върха! Холмар се завърна (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Витоша в мач от VI кръг на efbet Лига. На националния стадион „Васил Левски“, „сините“ се наложиха с 4:0. С днешния успех, възпитаниците на Петър Хубчев поне временно оглавиха класирането в родния елит, преди изиграването на всички срещи от кръга.

Левски овладя инициативата още с началния съдийски сигнал. След няколко неточни удара, „сините“ поведоха в 22-ата минута. Паулиньо влезе в наказателното поле и с прекрасен фалцов удар по диагонала намери горния ляв ъгъл на вратата на символичните домакини за 0:1.

180 по-късно Франко Мачурек стреля от дъгата пред наказателното поле. Василев обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата му топка. До края на полувремето аржентинецът още 3 пъти опита да се разпише. В първите два случая стреля в аут. В третия засече с глава центриране отляво на Горанов, но отново покрай вратата.

Само 120 след началото на втората част Витоша можеше да изравни. Атанас Кабов бе изведен в наказателното поле и стреля от движение, но Миятович спаси.

В 51-ата минута пък Левски удвои аванса си. Франко Мазурек нанесе чудесен удар от фаул, но Василев изби отиващата под гредата му топка в корнер. След неговото изпълнение, Каргас отклони с глава на задна греда. Там, на два метра пред голлинията, Паулиньо без проблеми засече в мрежата за 2:0. Повторенията на ситуацията обаче показаха, че бразилецът се намира в засада, каквато не бе маркирана.

Левски продължи с натиска си, но без да съумее да стигне до чисти голови положения. В 74-ата минута Нашименто стреля директно от фаул, но топката профуча до лявата греда.

Малко по-късно Робърта пусна към Мазурек, чийто удар от границата на наказателното поле мина над вратата.

В 82-ата минута „сините“ оформиха класиката в резултата. Робърта проби отляво, нахлу в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията към Нашименто. За португалеца пък не бе проблем от границата на вратарското поле да засече в мрежата за 3:0.

Веднага след попадението се случи и дълго чакано за Левски и феновете му събитие. В игра след тежка контузия се появи Холмар Ейолфсон. „Сините“ привърженици приеха това с бурни овации и продължително скандиране на името на исландеца.

В 86-ата минута Робърта проби от ляво, влезе в наказателното поле и стреля, но над вратата.

180 секунди по-късно Левски стигна до четвърто попадение. След центриране от фаул на Нашименто, Найджъл Робърта засече неспасяемо с глава за 4:0.