Левски със срамно „постижение“ за историята

0
ludogorets levski
Снимка: ludogorets.com

За първи път в историята си Левски губи три поредни двубоя и инкасира 10 попадения във вратата си. Преди поражението от Черно море с 1:3 в последния кръг, сините паднаха от ЦСКА-София с 0:2 и Лудогорец с 1:5. До момента сините бяха инкасирали най-много девет гола в три поредни срещи. Това се случва през сезон 1985/1986, когато губят тежко с 3:6 в София от Ботев Враца, а след това и от ЦСКА с 1:3, но преди това завършват при нулево равенство с Локомотив София и не стигат до три поредни загуби. Има и още един случай, в който столичани допускат девет попадения в последователни срещи. Това е през 1962 година, когато в края на сезона побеждават ЦСКА с 6:3, но след това губят срамно с 1:6 от Ботев Пловдив у дома.

За последно сините записаха три поредни поражения в шампионата през 2021 година, когато в началото на първенството загубиха последователно от Славия с 1:2 на „Герена“, с 0:2 от Ботев във Враца и с 0:2 у дома от Арда.

За четвърти път в историята си Левски губи с 1:3 от Черно море. Преди това сините инкасират поражения с това цифрово изражение през 1971,1978 и 2011 година. За моряците това е и най-изразителната победа над столичани.

Сините затвърдиха тенденцията да допускат попадения в заключителните минути на двубоите. До момента през сезона столичани инкасираха 26 гола, като цели 17 от тях са дошли през вторите 45 минути, седем от които са дошли в периода от 76-ата до 90-ата минута на мачовете.

Левият защитник Цунами, който носи и капитанската лента от началото на втория полусезон, е най-използваният футболист от треньора Николай Костов. Бразилецът е престоял на терена в 25 двубоя, в които записа 2162 минути. Толкова мачове на сметката си има и Марин Петков, но българинът е с 552 минути по-малко./ „Тема спорт“

Бивш треньор в Левски: Бих пуснал Михайлов в дербито! Бито куче е – дали ще го плюят един мач повече… (ВИДЕО)