Левски само веднъж е падал три пъти поред от Ботев (Пд)

0
-
-

Ботев Пловдив ще преследва днес трета поредна победа в дербито с Левски. Припомняме, че в предишните два шампионатни мача между тези отбори „канарчетата'“ победиха. Те спечелиха на „Герена“ с 2:1 в плейофите на миналото първенство, а в началото на настоящото удариха съперника си в Коматево с 3:1. Ако стигне до трети пореден успех, Ботев ще направи нещо, до което само веднъж е стигал в историята си – три или повече последователни победи над „сините“, пише „Мач Телеграф“. Статистиката сочи, че „жълто-черните“ са успели да се доберат до 4 последователни триумфа в периода 1990-1991 г. Серията започва през пролетта на 1990-а с победа с 3:2 в Пловдив. През следващия сезон те бият със същия резултат и в София, а под тепетата разгромяват своя съперник с 4:1. Четвъртият последователен успех идва в първия кръг на сезон 1991/92 на стадион „Христо Ботев“ с 2:0, с което и завършва тази най-успешна серия за тях срещу Левски.

Настоящият сезон пък може да стане едва третият, в който Ботев не губи точки от Левски. Досега това се е случвало само през 1990/91 и 1996/97. За първия случай вече стана дума – победи с 3:2 и 4:1. При втория „канарчетата“ първо биха у дома с 4:3 в края на 1996 година, а в последния кръг на първенството през май 1997-а спечелиха с 1:0 и на „Васил Левски“.

През миналия сезон Ботев също удари два пъти „сините“, но за дубъл не може да се говори, защото мачовете, които изиграха двата отбора, бяха повече – цели 4. Все пак и тогава „жълто-черните“ спечелиха веднъж у дома и веднъж навън. Това стана в първия и четвъртия сблъсък между двата отбора – все с резултат 2:1.