Левски само с една победа на „Лаута“ в последните 10 срещи

0
lokomotiv plovdiv levski rikardinio

Левски допусна пета загуба от Локомотив Пловдив в последните 10 мача на „Лаута“. В това число влизат още четири равенства и една победа за сините. Успехът дойде тази година на 21 май с 3:0 в плейофите на миналия сезон.

В първите си четири двубоя от началото на кампанията Левски реализира 11 попадения и допусна пет. През миналия сезон сините вкараха 10 гола за този брой мачове, като инкасираха само едно попадение – при загубата с 0:1 от ЦСКА 1948 в Бистрица. Но тук трябва да се направи уточнението, че столичани отложиха срещите си от третия, четвъртия и шестия кръг срещу Славия, Черно море и Лудогорец.

Джавад ел Джемили взе участие и в четирите двубоя на сините от началото на сезона, като записа 348 минути на терена. Испанецът с марокански корени вкара 4 попадения в тях. За сравнение през миналата кампания 20-годишният футболист игра в 10 мача за първенство през пролетта, в които взе участие в 177 минути, или 171 пo-малко от първите четири срещи през този сезон.

Треньорът на Левски Николай Костов използва 21 футболисти в Първа лига. Чужденците водят с 1 – 11:10. Във всичките 360 минути на терена в четирите двубоя от началото на сезона са били двама играчи – вратарят Пламен Андреев и централният защитник Хосе Кордоба.

Левски затвърди тенденцията да допуска попадения в края на полувремената. От петте инкасирани гола, четири са вкарани от противника в заключителните минути на отделните части – две през първата и още толкова през втората. За момента сините са най-резултатни в средата на второто полувреме, когато са вкарани три от 11-те попадения. Столичани все още не са се разписвали в първите 15 минути на двубоите./ „Тема спорт“