0
levski voley
-
-

Левски София постигна втора победа в полуфиналната серия от мъжкото волейболно първенство срещу миналогодишния шампион Нефтохимик 2010, побеждавайки бургацлии с 3:1 гейма (27:25, 22:25, 25:18, 25:20) в столицата. По този начин „сините“ поведоха с 2:1 победи в серията срещу Нефтохимик.

В първата част от мача в зала „Левски София“ домакините водеха спокойно с 15:10, но трябваше да се постараят, за да успеят да затворят гейма с 27:25.Миналогодишният първенец успя да се върне в срещата след 25:22 в своя полза във втория гейм.

Левски възстанови преднината си след успех с 25:18 в третия гейм.Четвъртата част отново бе доминирана от „сините“, които натрупаха аванс от 17:10 и спечелиха гейма с 25:20, а така взеха и победата в мача.

Най-резултатен за победителите стана Алехандро Торо със 17 точки. Симеон Николов и Светослав Гоцев добавиха по 15 точки за „сините“.За бургазлии с 19 точки завърши Розалин Пенчев. Иван Раич реализира 12 точки в полза на гостите.

Следващата среща от серията между Левски и Нефтохимик 2010 е на 13 април в зала „Младост“ в Бургас.