Левски с трудна победа,бранител на Локо Пд удари 2 греди за сините

0
-
-

Отборите на Левски и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от седмия кръг на efbet Лигата. Найджъл Робърта вкара в 59-ата минута. Стивън Езе пък удари две греди на своята врата.
Легендата на Левски Георги Иванов-Гонзо, който дебютира като спортен директор на „смърфовете“, изгледа срещата в компанията на изпълнителния директор на „сините“ Павел Колев, който днес навърши 44 години. Ивайло Петков и Чавдар Цветков също бяха в тяхната компания.През първото полувреме „сините“ имаха леко предимство, но голове нямаше. Живко Миланов стреля от фаул в 21-ата минута, но топката рикошира в стената и мина над горната греда. При последвалото центриране от корнер Каркас стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Ожболт изби преди Паулиньо да засече топката в мрежата. Гостите нямаха сериозни възможности пред Миятович, докато Левски в последните секунди се размина с попадение. Аржентинецът Мазурек стреля от над 20 метра, но Луков плонжира и изби топката от долния ляв ъгъл. Последва центриране на Станислав Иванов, Езе изби с глава нагоре, след което Луков не прецени ситуацията и коженото кълбо се отби в горната греда. За късмет на вратаря обаче тя попадна в Мабембана и той изби, а не в Райнов, който беше до него.На почивката Георги Илиев смени Аралица на почивката. В 50-ата минута Горанов проби и стреля, но Луков боксира. Атаката за Левски продължи, а Паулиньо майсторски финтира Илиев, след което центрира остро пред вратата на „черно-белите“. Там Езе изпревари Робърта и при опита да избие удари дясната греда на своя вратар. Така високият бранител удари два пъти гредите в този мач на собствената си врата.
Мазурек беше спрян от несъществуваща засада, а в 55-ата минута Луков спаси нов удар на Паулиньо.Четири минути по-късно новият нападател на домакините Робърта изправи публиката на крака. 21-годишният футболист пое центриране на Миланов и с диагонален изстрел вкара третото си попадение в първенството. Той беше изпуснат от Езе, а Мабембана закъсня и Луков трябваше да вади топката от мрежата си.
Йосип Томашевич смени Цветанов в 72-ата минута. Един Бахтич влезе на мястото на Умарбаев, а гостите натиснаха домакините, но без да създават чисти положения. Илиев изведе добре Витанов, който центрира към Ожболт, но нападателят не успя да овладее топката и Райнов изчисти.В 82-ата минута Асен Чандъров дебютира на „Герена“. Младежкият национал замени Мазурек, като записа първи минути със синята фланелка на клубния стадион. Досега имаше едва няколко секунди срещу Царско село (2:0) на стадион „Васил Левски“.Треньорът Петър Хубчев бе направил две промени в стартовите 11 от победата с 4:0 над Витоша (Бистрица). Контузеният Филипе Нашименто бе заменен от Илия Юруков, а Дени Алар седна на пейката, докато Найджъл Робърта водеше атаката на „сините“.
На вратата отново бе Милан Миятович, докато Живко Миланов, който не бе готов на 100%, Янис Каргас, Нуно Рейш и Иван Горанов бяха в защита. Опорните халфове бяха Мартин Райнов и Илия Юруков, а Станислав Иванов, Паулиньо и Франко Мазурек играеха зад Робърта.
Бруно Акрапович пък направи едва една промяна от успеха с 3:1 над Дунав. Йосип Томашевич бе заменен от Момчил Цветанов. „Смърфовете“ излязоха на „Герена“ в схема 3-5-2. Пред Мартин Луков в защита започнаха Милош Петрович, Стивън Езе, Дейвид Малембана. Халфовете пред тях бяха Павел Витанов, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Цветанов, а Анте Аралица и Ален Ожболт бяха двамата нападатели.