levski oleksandriq
Снимка: facebook.com/fcolexandriya
-
-

Левски загуби петата си контролна среща в Турция. „Сините“ отстъпиха на Баник (Острава) с 0:3. Дебют за водения от Николай Костов тим направи Карлос Охене, който започна двубоя като титуляр.

Първата по-опасна ситуация бе в 11-ата минута. Удар от границата на наказателното поле не Галчев обаче мина покрай дясната греда.

След четвърт час игра мощен шут на Асен Митков от дистанция профуча над вратата.

Секунди по-късно изстрел на Охене пък профуча до десния страничен стълб.

В ответната атака Иржи Клима бе изведен на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче бе спасен от Николай Михайлов.

Баник поведе в 21-ата минута. Келиан ван дер Каап изби топката от краката на съперник, но тя попадна у Иржи Клима, който бе очи в очи с Михайлов и без проблеми го преодоля за 0:1.

240 секунди след това Галчев центрира в наказателното поле. Рикардиньо с глава намери пред вратарското поле Каап, който засече също с глава, но слабо и право в ръцете на вратаря.

В 28-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от фал от сериозна дистанция. Топката отиваше към долния ляв ъгъл на вратата, но Маркович имаше време да се придвижи и да улови без особени затруднения.

В ответната атака чехите удвоиха аванса си. Скоростна атака завърши с пас на Филип Кубала към Иржи Клима, който от точката за изпълнение на дузпа засече от движение за 0:2.

В 43-ата минута Баник оформи класиката в резултата. Филип Кубала бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата за 0:3. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада.

В 58-ата минута Левски пропусна най-доброто си положение до момента. Асен Митков изведе Фабио Лима, който от своя страна даде упореден пас по земя към Асими Фадига. Последният обаче от непосредствена близост не успя да засече в опразнената врата.

В 66-ата минута Фабио Лима проби, влезе в наказателното поле и стреля по земя. Вратарят на Баник обаче плонжира и изби пред голлинията.

В последните секунди Фабио Лима бе изведен сам срещу вратаря, който обаче спаси удара на бразилеца. В ситуацията пък бе маркирана и засада.

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо.

Баник: 35. Якуб Маркович, 5. Иржи Була, 7. Карел Пожезни, 9. Давид Бухта, 10. Матей Шин, 15. Патрик Кпозо, 19. Давид Лишка, 21. Иржи Клима, 34. Ян Юрушка, 28. Филип Кубала, 66. Матуш Рушняк.