Левски с превъзходство над Черно море в последните 10 мача във Варна

0
-
-

Интересна статистика за шампионатните мачове, в които Черно море е приемал Левски, представена от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 двубоя е: 3 победи за варненци, едно равенство и 6 победи за столичани.

Единственият футболист, вкарвал голове и за двата отбора, е Валери Домовчийски. Като играч на сините той има две попадения в мрежата на варненци. Първото е на 27.10.2006 г., когато мачът на „Тича“ завършва 1:1. Второто е на 9 май 2015-а, когато сините бият в морската ни столица с 2:0. През пролетта на 2014 година Домо носи екипа на варненци. Той вкарва на Левски на 7 май, но попадението му не стига дори за точка – сините печелят с 2:1.

Най-често двубоите във Варна са приключвали при следните резултати: 1:0 – 13 пъти (5 за Черно море и 8 за Левски), 1:1-10 пъти, 2:1 -10 пъти (6 за моряците и 4 за сините), 0:0 – 8 пъти, и 3:2 – 7 пъти (1 за моряците и 6 за сините).

В 60 двубоя са отбелязани 143 гола (62 от моряците и 81 от сините, средно по 2.38 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 80 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 63.

Най-резултатни от Черно море в двубоите във Варна са били: 8 гола – стрелец №1 за всички времена Стефан Богомилов-Голямото Чечи, 4 – Н. Димитров, Здр. Митев и Т. Атанасов-Барона.

За Левски най-много голове са отбелязали: 5 – Цв. Веселинов-Меци, 4 – П. Панов, 3 – Д. Йорданов-Кукуша и К. Миланов.

За Черно море са отсъдени 4 дузпи, като са реализирани 3 – от Ив. Василев, Т. Атанасов и Н. Спасов, а една е пропусната от К. Тахмисян.

В полза на Левски са отсъдени 7 дузпи, като са реализирани 5: от Т. Барзов, Ем. Спасов, П. Петров, Г. Дембеле и Вл. Гаджев, а 2 са пропуснати от Д. Боримиров и Д. Иванков.

Вратарят Ивайло Петров-Пифа спасява в рамките на 11 минути в края на мача 2 поредни дузпи на сините, изпълнени от Д. Боримиров в 84-ата минута и Д. Иванков в 90+5 минута при равенството 0:0 на 27 ноември 2004 г.

Четирима чужденци са вкарали голове за Черно море – М. Moкe, X. Паломино, Буб. Бакари и Мат. Курьор.

10 чужденци са се разписвали срещу моряците – Д. Драгич, Г. Дембеле, Р. Михелич, Л. Type, М. Бедоя, Ам. Сукуна, Паулиньо, Д. Яблонски, Cт. Спиерингс и Д. Алар.

Автоголове в полза на сините са си отбелязали Ил. Апостолов и К. Любомиров от Черно море.

Автори на най-бързите голове – във 2-ата минута, са: Д. Георгиев – 2 пъти, и Cт. Богомилов веднъж от Черно море, както и Ив. Здравков от Левски.

В последната минута са вкарани 4 гола: три от състезателите на Черно море (М. Милчев, Д. Петков и Март. Минчев) и един футболист на Левски – М. Бедоя.

Четири мача вместо във Варна са се играли на неутрален терен. 1 – поради лишаване от домакинство на Черно море в Ловеч (1:2) през 2001 година. 2 – в Несебър (0:0) през 2002 година. 3 и 4 – в Каварна (1:0 и 0:1) през 2017 година.

Хермес Паломино отбеляза гол № 1600 за Черно море в елита в 52-ата минута при победата на варненци с 3:1 на 13 август 2011 година.