Левски с престижна победа над Динамо Киев

0
levski dinamo kiev
Снимка: facebook.com/fcdynamoua

Левски победи с 1:0 Динамо Киев в контролна среща, играна в Турция. Това бе втора победа за сините от лагера зад граница.

Динамо можеше да поведе в 9-ата минута. Михавко засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

60 секунди по-късно „сините“ имаха претенции за дузпа. Уелтън получи в наказателното поле и опита пас, при което останаха съмнения, че топката срещна ръката на съперников футболист. Главният съдия обаче не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 17-ата минута центриране в наказателното поле бе засечено с глава от Кордоба. Несчерет обаче се разтегна максимално и успя да избие отиващата в горния десен ъгъл топка в корнер.

5 минути след това Левски поведе. Патрик-Габриел Галчев залъга съперник и с шут пред дъгата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 38-ата минута Левски организира добро нападение, Цунами дублира Уелтон и проби към наказателното поле, пусна успореден на голлинията пас за Рикардиньо, който бе забравен от защитата на Динамо Киев, но не успя да засече топката на около метър-два от голлинията.

Като цяло през първата част Левски игра значително по-организирано и определено най-добре до този момент в зимната подготовка.

В 48-ата минута Динамо Киев стигна до най-чистото си положение от началото на мача, след като влезлият от резервната скамейка Андиевски стреля от пряк свободен удар, но малко над вратата на Пламен Андреев.

Десет минути след това голмайсторът Галчев центрира към Рикардиньо, който бе забравен от отбраната на Динамо Киев и нанесе удар с глава, който премина встрани от вратата на украинците.

В 63-та минута Чандъров изскочи пред вратаря на Динамо, но стражът се намеси навреме.

Темпото на игра значително спадна в следващите минути и до интересни ситуации не се стигна. В 73-ата минута Рикардиньо бе заменен принудително от Илиян Стефанов, като напусна терена накуцвайки.

Три минути след това Уелтън се измъкна от опеката на пазача си и стреля диагонално.

Малко след това Рикардиньо стреля опасно, но без да отбележи.

В 81-та минута Лима комбинира с Ел Джемили в опасна ситуация, но отново нямаше гол. Георги Бусчан се намеси много силно.

В крайна сметка Левски победи и поне временно намали напрежението. Със сигурност това беше най-силната контрола за сините тази зима.

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон, 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо

ДИНАМО (КИЕВ): 35. Несчерет, 90. Хусев, 4. Попов, 32. Михавко, 2. Вивчеренко, 6. Бръжко, 92. Рамадани, 37. Царенко, 20. Караваиев, 77. Бенито, 11. Ванат