Левски с очаквана победа над Етър,вече е втори (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи очаквано Етър с 3:0  в мач от XV кръг на efbet Лига. С тази победа възпитаниците на Петър Хубчев изместиха Локомотив Пловдив от второто място. Сините играха с много настроение и по никакъв начин не се усети липсата на Нашименто и Найджъл Роберта.

Левски натисна сериозно своя съперник още с първи съдийски сигнал, а първият точен удар в мача бе дело на Нуно Рейш. Защитникът стреля от дистанция, но слабо и право във вратаря.

60 секунди по-късно Левски можеше да поведе. Мартин Райнов намери с пас от дълбочина Здравко Димитров. Младокът нахлу в наказателното поле и нанесе удар в близкия ъгъл. Топката обаче срещна дясната греда и излезе в аут.

След още минутка Мартин Райнов стреля мощно от сериозно разстояние, но покрай десния страничен стълб.

В 13-ата минута Паулиньо проби през центъра и падна в наказателното поле, след съприкосновение с Яни Пехливанов. Главният арбитър обае прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

120 секунди след това Станислав Иванов проби отдясно и върна назад към Райнов. Халфът бе оставен непокрит и стреля от движение, но много над вратата.

В 23-ата минута Левски поведе. Дени Алар ценрира чудесно фаул, а Ххолмар Ейолфсон засече отблизо с глава, правейки безпомощен Христо Иванов за 1:0.

След изпълнението на центъра, Етър можеше да изравни. Иван Стоянов стреля мощно от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

Още с първата си по-сериозна атака за втората част футболистите на Левски вкараха и втори гол. Реализира го Паулиньо след солова акция и удар в долния ляв ъгъл на вратата на Христо Иванов.

В 57-та минута Горанов проби центрира към Дени Алар ,който бе неточен отблизо.

10 минути по-късно обаче дойде и краят на головата суша за Алар. Той бе изведен сам срещу вратаря Иванов и сточен удар под гредата вкара за 3:0. При попадението обаче останаха съмнения за засада. Това бе първи гол за него в efbet Лига през този сезон.

В 78-та минута влезлият като резерва Мартин Петков отправи страхотен удар от разстояние, но топката мина встрани от левия страничен стълб.

В последните 10 минути Петър Хубчев вкара в игра и младите Асен Чандъров и Иван Найденов.