0
11
-
-

Левски загуби с 1:2 контролната си среща с косовския Дукажини. Срещата се проведе в Белек- Турция, където сините са на подготвителен лагер. Наставникът на българския тим Николай Костов стартира с алтернативен състав, в който личаха имената на много юноши.

Дукажини поведе в резултата още в 7-ата минута. Блеринд Морина стреля от фал и прати топката във вратата на Иван Андонов.

Косовският отбор поведе с 2:0 в 14-ата минута. След центриране в наказателното поле на Левски Бешир Исени бе оставен непокрит и с глава отблизо вкара топката за втори път във вратата на Иван Андонов.

„Сините“ направиха груба грешка при едно разиграване в 16-ата минута. Пасът на Чандъров бе пресечен. Иляса Зулфиу излезе сам срещу Иван Андонов, но вратарят успя да се намеси и да спаси, избивайки топката в корнер.

В 21-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле на Дукажини, където Кристиан Димитров бе изпуснат стреля с глава, а топката срещна напречната греда.

В 33-ата минута последва центриране в наказателното поле на Левски. „Сините“ не реагираха по възможно най-добрия начин и топката попадна на крака на Ардин Далку, който стреля, но неточно в аут.

Стивън Гаоте получи добър пас в 37-ата минута, след което се справи с един футболист на Дукажини, влезе навътре и стреля, но над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Дейвид Михалев бе фаулиран на дъгата на наказателното поле на Дукажини. Марин Петров стреля в 40-ата минута, но прати топката над напречната греда в аут.

В 42-ата минута Левски получи правото да изпълни нов пряк свободен удар в опасна близост до вратата на Дукажини. Марин Петков нанесе много опасен удар, но косовският вратар се намеси сигурно и спаси.

Блеринд Морина стреля от фал в 45-ата минута, но Иван Андонов се намеси и изби в корнер.

На почивката новото попълнение Лима замени Петков. Той обаче все още не може да намери верния си ритъм в Левски. След един час игра Костов пусна на терена нови 9 футболисти, а от титулярния състав остана само Димитров. Постепенно сините натиснаха съперника. Темпото се вдигна.  В 62-ата минута те можеха да отбележат след подаване на Фадига към Митков, но ударът на втория бе отразен.

В 70-ата минута Галчев проби отдясно и върна по земя за Фадига, който отправи тежък изстрел от границата на големия пеналт, а топката намери напречната греда. Това стана за втори път в мача.

Пет минути по-късно Ел Джемили намали резултата. Това стана буквално секунди, след като той влезе в игра. В следващите минути Левски определено бе по-добрият отбор на терена.

Малко след това Ел Джемили отново проби и стреля, но вратарят на косоварите спаси.

До края на мача нямаше повече опасности и за двете врати, въпреки че Левски бе отборът, който търсеше по-настойчиво гол. Това е трета поредна загуба за тима в Белек.