Левски с двоен удар по Ботев Пд (ВИДЕО)

0
-
-

Юношите на „Левски“ записаха нов успех в Елитната група до 15 години. Играчите на треньора Петър Карачоров победиха с класическото 3:0 „Ботев“ (Пловдив) на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“ в мач от 18-ия кръг на надпреварата.

Въпреки че спряха серията си на 16 поредни победи „сините“ са безапелационно първи в класирането с актив от 52 точки, а преднината им пред втория „Ботев“ (Пловдив) е 13 точки.

Любомир Тодоров откри резултата за „Левски“ в 8-та минута, а Антоан Стоянов оформи класическата победа с попадения в 37-та и в 68-та минути.

Съставът на „Левски“ U15: 12. Йоан Загоров, 3. Георги Коричков, 5. Слави Чакъров, 22. Марио Дадаков, 6. Виктор Василев, 7. Симеон Василев, 8. Антоан Стоянов, 10. Любомир Тодоров (66 – 9. Калоян Михайлов), 11. Виктор Добрев (62 – 21. Константин Габерски), 16. Кристиан Красимиров (55 – 17. Костадин Калчев), 27. Асен Митков (68 – 26. Радостиан Димитров).

„Левски“ U17 победи с 1:0 „Ботев“ (Пловдив) на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ и го измести от второто място във временното класиране в Елитната група в тази възраст. Победният гол в мача вкара Марин Петков от дузпа в 79-та минута.

С победата водения от Захари Сираков отбор излезе на второ място в класирането след 18-ия кръг с актив от 41 точки – на две от лидера „Септември“ и на една пред третия „Ботев“ (Пловдив).

Съставът на „Левски“ U17: 1. Иван Андонов, 16. Петър Войнов, 13. Мартин Оков, 14. Константин Айдарски, 20. Никола Църовски, 23. Стелиън Георгиев, 6. Денис Динев (69 – 15. Николай Арахангелов), 9. Георги Атанасов (46 – 17. Самуил Беримски), 8. Марин Петков, 10. Даниел Начев, 18. Атанас Йорданов (46 – 11. Димитър Иванов).