Левски с драматична победа в Разлог

0
levski voley

Левски София се наложи като гост Пирин с 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:21) в мач от втори кръг на ефбет Супер Волей, който се игра в зала „Септември“ в Разлог.

С това „сините“ записаха втори успех в първенството, като след втора чиста победа оглавиха класирането с пълен актив от 6 точкиТимът на Пирин отбеляза втора загуба, като с два спечелени гейма се намира на девето място в таблицата.

В своята зала и с подкрепата на публиката, волейболистите на Пирин се опитаха да се противопоставят максимално на съперника. Те поставиха под напрежение левскарите и бяха близо до тях през по-голямата част на мача. Успяха да вземат гейм, имаха добро предимство и в четвъртата част, но не можаха да го запазят. В решителните моменти като че ли опит и увереност не им достигна да вкарат мача в тайбрек.Реализатор за победата на Левски бе Венислав Антов с 22 точки. Той бе избран и за MVP на мача. Владимир Гърков добави 18 точки за успеха.За Пирин най-резултатен бе Мариян Наков с 13 точки ( 1 ас, 2 блока).

Снимка: nvl.bg