Левски с 4 загуби без Кордоба

0
etar levski ivan vasilev hose kordoba

Хосе Кордоба е най-актуалното име от националите на Левски. И няма как да е иначе, след като с него Панама пише история. Скромният тим е на път да се класира на финал в Лигата на нациите на КОНКАКАФ, но за целта трябва да се справи с корав отбор като Мексико.

Трябва да се отчете, че откакто бе привлечен от Станимир Стоилов, той е изпуснал само 3 мача заради наказание. Победата над Арда с 4:0 тази есен, 0:0 с ЦСКА-София в Топ 6 на сезон 2021/22 и тази с 2:0 над Септември Сф на 2 март 2022 година, когато двата тима се срещнаха на четвъртфинал в турнира за Купата на България.

Три пъти пък се наложи да му бъде давана почивка след постоянните пътувания, които има заради ангажиментите с Панама. В два случая това бе в турнира за Купата на България – 4:1 срещу Вихрен, 3:1 над Дунав. Веднъж пък намаза почивка и в първенството. Това се случи при домакинското 2:0 над Пирин. Иначе най-сериозна бе липсата му в края на миналото първенство. Тогава той изпусна цели 10 мача заради контузия, както и най-важната среща за Левски – баражът за Европа с Арда – „сините“ взеха с 2:0. През този период Левски завърши редовния сезон с 0:0 с ЦСКА-София и три победи с по 1:0 над Берое, Ботев Пд и Септември Сф. След това тимът загуби с 0:1 от Локомотив Пд на „Лаута“. В Топ 6 „сините“ влязоха с 2:2 срещу ЦСКА 1948, но след това навързаха успехи с 3:0 над „смърфовете“ и 2:1 над Черно море. След това обаче Левски записа загуби от Лудогорец с 2:3 и ЦСКА-София с 0:2.

През този сезон липсата му се отрази фатално само в един случай, но той струва доста скъпо на „сините“. Кордоба не бе на линия и за гостуването на Хебър в турнира за Купата на България, което приключи фатално – 1:2. Така тимът се сбогува с една от най-реалните си възможности за трофей, след като закъса традиционно в няколко поредни мача и в първенството.

Така трябва да се отчета, че Левски е успял да постигне 13 победи без Кордоба, два пъти срещите завършиха без победител, а загубите са едва 4. Както отчетохме вече, тази с Хебър дълго време ще се помни./ „Мач Телеграф“