Левски разгроми ЦСКА-София по любим за „сините“ сценарий

0
-
-

Младите футболисти на „Левски“ спечелиха за трети пореден път турнира в памет на легендата на българския футбол Трифон Иванов. На финала „сините“ разгромиха ЦСКА-София с 5:0. Две попадения отбеляза Стивън Гаоте, по едно добавиха Любомир Каракашев и Иво Матев, а петото бе автогол на играч на съперника.

Развоят на срещата изумително напомня като сценарий на любим за всички „сини“ фенове мач. На финала за Купата на България през 1998 г., пред 50 000 зрители, Левски побеждава с 5:0 автентичното ЦСКА. Тогава Левски повежда с 4:0 с голове на Николай Тодоров, Александър Александров, Дончо Донев и Георги Иванов, а накрая на мача автогол си вкарва Георги Йорданов – Ламята.

Надпреварата на стадион „Ивайло“ във Велико Търново бе на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2008 г., като мачовете се играха в две полувремена от по 30 минути.

Възпитаниците на треньора Милен Гаджев стартираха надпреварата с две разгромни победи в своята група – 5:1 срещу „Берое“ и 8:0 над домакина „Етър“. ЦСКА-София спечели другата група, в която бяха още отборите на „Черноморец“ 1919 (Бургас) и „Локомотив“ (Горна Оряховица).

Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от заместник- кмета на Община Велико Търново проф. Георги Камарашев.

Призът „железен защитник“ бе връчен на бранителя на „Левски“- Стоян Лазаров от Леля Маринка, майка на Трифон Иванов, дъщеря му Галя Иванова и Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.