Левски премина лесно край Околчица (ВИДЕО)

0
levski vraca
Снимка: lap.bg

Славиша Стоянович започна по отличен начин престоя си в Левски. „Сините“ надделяха с 2:0 срещу Ботев (Враца) в Монтана при дебюта на словенския специалист и поне до края на мача на ЦСКА-София оглавиха класирането в Първа лига.

Станислав Костов и Жерсон Кабрал бяха точни за Левски през двете полувреме, а тима на Сашо Ангелов се понрави с играта си през втората част. Домакините имаха и претенции за дузпа през първата част, които може би бяха основателно. Реферът Апостолов обаче не отсъди наказателен удар.

Стоянович заложи на същите титуляри от мача с Черно море (2:2), като само на мястото на контузения Белмонт се появи Жорди Гомес.

Левски започна много силно двубоя и с непрестанни атаки. Домакините видимо бяха притеснени и логично бързо се стигна до гол за „сините“. В 8-ата минута Обертан чукна топката Гомес в наказателното, който леко я продължи към Костов. Нападателят на „сините“ от няколко метра стреля неуспешно веднъж, но направи добавка и прати топката в мрежата на домакините.

Левски продължи да владее инициативата, а Обертан изстреля хубав удар, но бранител сложи крак и изби топката.

В 33-ата минута Ботев (Враца) имаше сериозни претенции за дузпа. Юлиян Ненов стреля от дистанция, но топката се отби в ръката на Станислав Костов. Стефан Апостолов прецени, че дузпа не трябва да бъде отсъждана.

Играчите на Сашо Ангелов започнаха добре втората част и натиснаха своя именит съперник. Левски обаче се справяше добре в защита и Мартин Полачек не бе особено притесняван.

Спас Георгиев бе близо до изравнително попадение, но бранител на гостите отново се намеси решително. Халфът бе на отлична възможност само минута по-късно, но ударът му отново бе избит в корнер.

Левски можеше да реши всичко след грешка на домакинската отбрана, но Обертан се засуети, вместо да подаде, и топката му бе избита. Малко по-късно и Кабрал се озова на отлична позиция, но ударът му премина над вратата на Николай Кръстев.

В 85-ата минута всичко в двубоя бе решено. Жорди Гомес намери Кабрал на границата на наказателното поле, а холандецът излъга Фиданин и без колебание изстреля бомбен шут, който намери горния ъгъл на вратата на Кръстев и оформи крайното 2:0 за Левски.

След три изиграни кръга Левски има 7 точки и е начело. След „сините“ е ЦСКА-София с 6 и мач по-малко. Ботев (Враца) е на дъното с три загуби от три мача и 0 точки.