Левски прекъсна серията на Крумовград с късен гол

0
levski krumovgrad fabio lima

Левски победи Крумовград с 1:0 и така прекъсна серията без загуба на домакините. Голът отбеляза Цунами в добавеното време на мача.

Срещата бе историческа и заради факта, че  за първи път жена, в лицето на Християна Гутева, ръководи мач от българския елит. Преди първия съдийски сигнал тя получи специални подаръци от двата клуба, както и от БФС. Самата Гутева се справи добре с мача, а самата среща премина в спортсменски тон и от двата тима.

В четвъртата минута се стигна до първото добро положение в срещата, като то бе на сметката на Левски. Евертон Бала проби отляво и навлезе към центъра, като от около 20-ина метра нанесе удар и уцели напречната греда.

В десетата минута Джунейт Али пробва късмета си от далечна дистанция, но надцени възможностите си и стреля покрай вратата.

В 21-вата минута Християна Гутева извади първия си жълт картон в елита, като той бе за защитника на Левски Хосе Кордоба, който задържа Патрик Луан. С изпълнението на свободния удар, който бе на около 20 метра от голлинията, се нагърби Александър Колев, но стреля в стената.

Пет минути по-късно Джунейт Али отново имаше свободно време и пространство, за да отправи удар от дистанция, който този път бе по-добър, но бе блокиран от бранител на Левски и топката излезе в ъглов удар, от който не последва опасност за вратата на Пламен Андреев.

В 29-ата минута Патрик-Габриел Галчев взе нещата в свои ръце и направи добър пробив, след което нанесе великолепен удар към горния десен ъгъл, но Янко Георгиев блесна с рефлекс и изби топката в напречната греда, откъдето излезе в корнер.

В 42-рата минута Алекс Колев получи великолепно дълго извеждащо подаване по въздух и се озова очи в очи с Пламен Андреев, като с елегантен удар го преодоля и прати топката в мрежата. Голът обаче не бе признат, тъй като нападателят на Крумовград се намираше в нередовна позиция.

Без нито секунда добавено време Християна Гутева сложи край на първото полувреме, в което не паднаха голове.

В 53-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира от свободен удар към Фабио Лима, който от аутлинията свали топката към Цунами, той стреля от близка дистанция, но от трудна позиция и над вратата. Минута по-късно Галчев стреля отдалеч, но много слабо и право в ръцете на Янко Георгиев.

В 67-ата минута след неразбирателство в наказателното поле на Крумовград топката се озова в краката на Асен Митков, който пробва късмета си с удар от над 20 метра, но бе много неточен.

В 80-ата минута Митков центрира за Цунами от свободен удар, бразилецът отблизо стреля с глава, но Янко Георгиев спаси.

В третата минута на продължението Цунами реализира с глава и донесе успеха за сините.

Така Крумовград спря със серията без загуба, а Левски си тръгва с победа за София.  Реално в синия лагер вече се мисли за следващия сезон, като голяма част от въпросите, които предстои да се решат зависят и от сегашния треньор на Крумовград, който се очаква да оглави сините.