Левски прегази Хебър! Попето дебютира с асистенция (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Левски разгроми Хебър в мач от VII кръг на Първа лига. На „Герена“ възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 4:0. Така „сините“ вече събраха 9 точки, но от само 4 изиграни мача.

Въпреки натиска на Левски, първата голова ситуация бе в актива на Хебър. В 13-ата минута Тодор Чаворски засече от воле центриране в наказателното поле. Пламен Андреев обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

В 20-ата минута мощен шут от дистанция на Андриан Краев профуча над вратата.

Абсолютната доминация на „сините“ даде резултат в 38-ата минута. Сундберг центрира отдясно. Дебърлиев увисна, а Цунами с левия крак прати топката в опразнената врата за 1:0.

180 секунди по-късно Левски удвои аванса си. Филип Кръстев с прекрасно изпълнение на свободен удар от около 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В последната минута на редовното време столичният гранд можеше да си подпечата победата. Крумов сгреши при върната към него топка, която му бе отнета от Роналдо. Бразилецът излезе сам срещу вратаря, малко под ъгъл и стреля към близката греда. Дебърлиев обаче успя да избие.

Това обаче се случи в 6-ата минута на добавеното време. След центриране от корнер, Илиян Стефанов продължи с глава. Тодор Чаворски игра с ръка, което първоначално остана незабелязано от главния съдия. След разглеждане на ситуацията с ВАР, на Красен Георгиев му се наложи лично да отиде до монитора, след което отсъди дузпа. От бялата точка Марин Петков бе безкомпромисен за 3:0.

На полувремето в игра за Левски се появи Ивелин Попов. Това бе официален дебют за него със синята фланелка в Първа лига. Заедно с него като резерви влязоха още Георги Миланов и Билал Бари.

Още с началото на втората част пък феновете на Левски направиха страхотно огнено шоу.

В 54-ата минута Левски стигна до четвърто попадение. Роналдо проби отлично отдясно и намери в наказателното поле Ивелин Попов. Последният върна назад към границата на пеналта, откъдето Георги Миланов шутира от движение, намирайки долния ляв ъгъл на вратата за 4:0.

5 минути по-късно чудесна триходова комбинация можеше да доведе до пети гол. Ударът от 7-8 метра на Роналдо, обаче разтресе напречната греда.

В 72-ата минута Цунами центрира отляво. Билал Бари засече с глава от точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче премина покрай лявата греда.

В 83-ата минута Миланов центрира отлично отляво. Роналдо засече с глава в наказателното поле. Дебърлиев обаче показа отличен рефлекс и успя с една ръка да избие.