Левски прегази Етър с едно полувреме бразилска магия! Роналдо не спира да бележи (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Етър в последната си контролна среща преди началото на новия сезон в Първа лига. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с категоричното 5:0. Всичко по-интересно в играта на столичния гранд се случи през втората част, когато на терена се появиха бразилските му футболисти. Именно Уелтън и Роналдо бяха замесени във всички голове.

Левски можеше да поведе още в 6-ата минута. Филип Кръстев със страхотен пас между куп футболисти на Етър изведе Марин Петков сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче премина покрай дясната греда.

180 секунди по-късно самият Кръстев шутира от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Нисторов.

След половин час игра Блажевич не успя да изчисти добре центриране отдясно. Топката стигна до Живко Петков, който стреля от воле в долния десен ъгъл. Николай Михайлов обаче с отлична намеса успя да избие в корнер.

6 минути след това отново Петков затрудни стража на Левски, като този път нанесе силен шут от фал. Михайлов обаче отново се намеси сигурно.

В 40-ата минута пък Левски по чудо не стигна до гол. Блажевич центрира великолепно отдясно. Илиян Стефанов засече напълно необезпокояван от въздуха от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Левски натисна сериозно своя съперник с началото на втората част, когато в игра се появиха бразилците Цунами, Уелтън и Роналдо, а също така Сонко Сундберг и Пламен Андреев.

В 55-ата минута Уелтън стреля силно от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча над напречната греда.

180 секунди по-късно обаче Левски поведе. Роналдо намери вляво Уелтън, който проби мощно, нахлу в наказателното поле и шутира. Топката рикошира в играч на Етър, заблуди вратаря и влетя в мрежата му за 1:0.

В 64-ата минута Левски удвои аванса си. Уелтън проби отляво, влезе в наказателното поле, справи се с Мартин Моран и даде отличен пас на границата на вратарското поле. Там Роналдо засече безпроблемно в мрежата за 2:0.

В 71-ата минута „сините“ оформиха класиката в резултата. Отново Уелтън проби отляво и шутира. Топката рикошира в няколко футболисти и отиде към ъгъла на вратарското поле. Там Роналдо засече от въздуха за 3:0.

120 секунди след това Роналдо нанесе хубав удар по диагонала, който отиваше в долния десен ъгъл. Нисторов обаче показа отличен рефлекс и успя да избие в корнер.

В 82-ата минута Левски стигна до четвърто попадение. Илиян Стефанов даде перфектен успореден пас отдясно. Билал Бари пък от движение засече в горния ляв ъгъл на вратата за 4:0.

Минутка преди края Роналдо направи отличен индивидуален пробив, след което изведе Уелтън сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче бе избит с крак от Ангел Мартинов.

В 3-ата минута на даденото продължение Левски оформи крайния резултат. Уелтън проби като на парад отдясно и намери на празна врата Билал Бари, който не сгреши за 5:0.

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Филип Кръстев, Асен Митков, Илиян Стефанов, Марин Петков, Билал Бари

Резерви: Пламен Андреев, Нейтън Олдър, Цунами, Георги Миланов, Преслав Бачев, Уелтън, Роналдо, Сонко Сундберг, Александър Божилов, Денис Динев, Антоан Стоянов

ЕТЪР: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Калоян Митев, Мариян Иванов, Христо Митев, Яни Пехливанов, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений Илиев, Олег Димитров, Живко Петков

Резерви: Ангел Мартинов, Север Алиев, Кристиян Кънчев, Даниел-Виктор Кънчев, Калоян Ненчев, Борислав Трендафилов