Левски пречупи жилав Хебър отново с гол в последната минута

0
375260080 722742323200522 1027365162974311405 n

Левски победи много трудно Хебър с 1:0 в мач, който се игра на стадион Георги Аспарухов. Сините опитаха по всякакъв начин на преодолеят гостите, като момчетата на Любо Пенев играха много всеотдайно и организирано. Решителният гол падна в последната минута на продължението, като в герой се превърна Роналдо.

Преди първия съдийски сигнал зрителите и футболистите почетоха с аплодисменти паметта на загиналите в катастрофа „сини“ фенове след първия мач срещу Айнтрахт Франкфурт.

В началните минути на срещата „сините“ си подаваха много повече от противника, но Хебър не им оставяше празни пространства. Отборът на Любослав Пенев очаквано беше много добре подреден.

В 7-ата минута Роналдо получи по-голямо пространство в центъра. Бразилецът си нагласи топката за изстрел и отправи такъв. След рикошет Матвей Игонен успя да улови.

Пет минути по-късно Атанас Кабов проби отдясно и влезе в наказателното поле на домакините. Той стреля в близкия ъгъл, но в аут.

Веднага след това Николас Пенев добре проби и намери Ангел Бастунов, чийто удар от близко разстояние прелетя високо над напречната греда.

Четвърт час след началото Уелтон навлезе в наказателното поле на Хебър и потърси Асими Фадига. Игонен внимаваше и улови пред погледа му.

В 18-ата минута Фадига нагласи топката за Асен Митков. Младокът, без да се колебае, стреля от сериозна дистанция. Топката излезе в аут.

В 25-ата минута Хосе Кордоба имаше добър шанс да се разпише. Панамският защитник скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар. Той заби топката в земята, тя се разходи из вратарското поле и излезе извън терена. Никой от играчите на Левски не успя да се ориентира и да я вкара.

Осем минути по-късно Роналдо направи голям пропуск. Уелтон получи отляво и центрира по земя от аутлинията. Неговият сънародник беше на границата на вратарското поле. Вместо да стреля с левия крак, тръгна да играе с десния. Защитник на Хебър се намеси и изчисти.

В 35-ата минута Дважад Ел Джемили навлезе към центъра и пробва късмета си с далечен шут. Топката тупна коварно пред Игонен, но стражът на пазарджиклии успя да избие в корнер.

В последната редовна минута от първото полувреме Левски получи пряк свободен удар в близост до наказателното поле. „Сините“ го изпълниха заучено. Фадига излезе на чиста позиция и намери Роналдо. Получи се голямо разбъркване, а двата удара на дясното крило бяха блокирани.

През втората част играта на Левски продължаваше да не спори. Домакините владееха повече топката, но не успяваха да създадат опасности за вратата на Игонен.

След час игра Николай Костов предприе нетипично действие, като направи четири смени наведнъж. От резервната скамейка влязоха Жереми Петрис, Андриан Краев, Илиян Стефанов и Асен Чандъров на местата на Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков, Джавад Ел Джемили и Асими Фадига.

В 73-тата минута Левски направи нов голям пропуск. Цунами качи топката на главата на Асен Чандъров. Той свали към Илиян Стефанов, чийто удар беше безкрайно неточен. Атакуващият футболист не уцели добре топката и не успя да я насочи в очертанията на вратата.

В последната минута Роналдо отбеляза безценен гол и донесе победата за Левски. Сините отново взеха победата  „в квадратите“, казано с езика на леката атлетика.