Левски пречупи с 10 човека Черно море във Варна (ВИДЕО)

0
cherno more levski

Левски победи с 3:2 Черно Море във Варна, в среща от 24-ия кръг на родната ни Първа  професионална лига.

Дебют за Левски записаха двама футболисти – Ривалдиньо и Афонсо Фигейредо. Първото си попадение с екипа на столичния гранд пък реализира Паулиньо.

Началните минути бяха за домакините, но постепенно Левски пое инициативата. След центриране на Цветкович отдясно, Макенджиев се намеси неубедително, но защитник на Черно море изчисти топката от главата на Ривалдиньо, на метър пред голлинията. Малко по-късно Гомес центрира отляво, а Радослав Василев успя да пресече. Играчите в сини екипи поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

В 21-ата минута Левски поведе. Прохазка подаде към Вутов, който мина между двама съперници и от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Отговорът на Черно море бе светкавичен. Веднага след изпълнението на център, Огнянов проби отляво и пусна към Василев в наказателното поле. Ударът на последния бе спасен от Кръстев, топката обаче рикошира отново във Василев и влетя в мрежата за 1:1.

Мариян Огнянов можеше да осъществи пълен обрат, но ударът му бе отразен от Николай Кръстев. Секунди по-късно пък футболистът на Черно море спря топката с ръка. Гостите поискаха да му бъде показан жълт картон, който щеше да е втори за него, но такъв не последва. Вместо това, официално предупреждение, за реакцията си, получи Жорди Гомес.

В 38-ата минута Левски възстанови преднината си. Антонио Вутов изведе прекрасно зад защитата Паулиньо, който с лекота прати топката в мрежата за 1:2.

До края на полувремето съперниците си размениха по един неточен удар, дело на Мариян Огнянов и Роман Прохазка.

През второто полувреме мачът стана още по-интересен. А и драматичен. Антонио Вутов беше изгонен за удар без топка в 54-ата минута. Най-добрият на терена до този момент изрита Хасани пред очите на страничния рефер. Футболистът първо влезе остро в краката на защитника, след като загуби топката и после изрита Хасани.

В 63-ата минута Кръстев демонстрира отличен рефлекс, като парира страхотна странична ножица на Георги Илиев. Дори и с 10 човека сините нанесоха своя удар чрез обичайния  си голмайстор Давид Яблонски. Бранителят се разписа след 65 минути игра с глава след центриране на Гомес от фаул. За него това бе 8-ми гол за последните 20 мача.

Моряците обаче не се предадоха и се върнаха след 10 минути  в мача с втория гол на Радослав Василев. Той бе точен с глава, засичайки центриране на резервата Дани Кики.
Веднага след това Зехиров преодоля защитата на Левски, но стреля право в ръцете на вратаря.  Така моряците останаха без победа на своя стадион от юли миналата година, когато победиха Дунав с 1:0. Последваха 3 равенства и 7 загуби.