0
levski tsska basket
-
-

Баскетболистите на Левски постигнаха първа си победа в Балканската лига. „Сините“ надвиха черногорския Милениюм с 82:72 (18:15, 20:19, 16:16, 28:22) като домакини в зала „Универсиада“ в София в среща от редовния сезон на международната надпревара и вече имат актив от победа и две загуби. Поражението бе трето за състава на Милениюм от четири изиграни мача до момента.

Двата състава направиха равностоен сблъсък, но домакините имаха превъзходство в последните минути на двубоя. На почивката воденият от старши треньора Димитър Ангелов тим водеше с 38:34.

Баскетболистите на Левски запазиха аванса си от 4 точки след третата четвърт, а със силна последна част не допуснаха гостите да се доближат отново в резултата.

Райън Райт бе най-резултатен за „сините“ и оформи дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, Алън Арнет завърши с 16 точки, а Асен Великов добави 11 за успеха.

В следващия си мач от Балканската лига тимът на Левски ще приеме косовския Башкими на 15 декември в София, а в Националната баскетболна лига за „сините“ предстои гостуване на Черно море Тича във Варна.