Левски повтори пролетта на 2023 г.

0
levski slaviq rikardinio
-

С 2:0 над Славия Левски вече в 10 поредни шампионатни мача не познава вкуса на поражението. За последно сините паднаха с 0:1 от ЦСКА 1948 в Бистрица. Това се случи на 7 ноември миналата година. След това записаха 7 успеха и 3 равенства. Подобна поредица те имаха и миналата пролет – от 19 февруари до 4 май 2023-а отново наредиха 7 победи и 3 ремита. Тя обаче приключи с 0:1 от Локо Пд на „Лаута“.

Левски е в серия от 5 поредни мача без допуснат гол в първенството, като в това време постигна 4 победи и 1 равенство. Вратарят Пламен Андреев не е вадил топката от мрежата си вече 524 минути – 8 часа и 44 минути. Последно инкасира попадение в 1б-ата минута на гостуването на Пирин, когато бе преодолян от Юго Комано.

През миналата пролет сините имаха серия от 9 поредни сухи мрежи в първенството.

За 11-и път през сезона Левски вкара гол след 75-ата минута на мачовете. Сините бележат по-често единствено в последния четвърт час на първото полувреме, когато са реализирали 12 попадения.

Марин Петков реализира 20-ия си гол за тима във всички турнири, изиграл е 123 мача. Той вече има 6 попадения в първенството през сезона.

Нападателят Билал Бари стана 31-ият използван футболист в първенството от треньора Николай Костов. Така чужденците, носили синята фланелка, вече са 17.

Славия стана петият отбор, срещу който Левски постига дубъл този сезон. Преди това сините победиха по два пъти Ботев Враца (1:0, 1:0), Пирин Бл (2:0, 2:1), Хебър (1:0, 1:0) и Етър (1:0, 3:0). До края на редовния дял на шампионата те могат да постигнат това и срещу Черно море, стига да победят варненци на „Тича“./ „Тема спорт“