Левски поведе два пъти, но не успя да победи Локо (Пд) в дебюта на Мъри (ВИДЕО)

1
-
-

Локомотив (Пд) и Левски не излъчиха победител в мач от VII кръг на Първа лига. На „Лаута“ „сините“ повеждаха на два пъти, но в крайна сметка не успяха да стигнат до победата, като последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. Двубоят бе повторен дебют за Станимир Стоилов начело на столичния гранд.

В 17-ата минута Борислав Цонев стреля левия крак от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата сглобка на вратата.

В 25-ата минута Левски можеше да поведе. След центриране от фал на Борислав Цонев, Гьоко Зайков засече мощно с глава. Пиргов успя да докосне топката, която срещна напречната греда и излезе в корнер.

В ответната атака Салинас бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му пред вратарското поле обаче бе избит с крак от Николай Михайлов. След като отмина положението пък, като са новите разпоредби, страничният съдия маркира засада.

В 29-ата минута Карагарен нанесе удар от границата на наказателното поле, който не намери очертанията на вратата.

Левски поведе в 37-ата минута. Георги Миланов центрира отдясно. Здравко Димитров засече с глава от границата на вратарското поле, но Пиргов изби от голлинията. При добавката обаче Борислав Цонев на шпагат успя да прати топката в мрежата за 1:0. Попадението бе разглеждано над 3 минути от ВАР за евентуално нарушение на Цонев срещу Карагарен. Такова обаче не бе установено и попадението бе зачетено.

Локомотив можеше да изравни по-малко от 180 секунди след началото на втората час. След късо изпълнение на корнер и центриране на Карагарен, Милош Петрович засече с глава. Николай Михайлов обаче успя да избие в корнер отиващата под напречната му греда топка.

„Смърфовете“ все пак стигнаха до равенството в 71-ата минута. Умарбаев с прекрасен диагонален пас намери вляво от наказателното поле Томашевич, който от въздуха даде успореден пас. Карагарен засече от ъгъла на вратарското поле, а влезлият минута по-рано Георги Минчев от голлинията прати топката в мрежата за 1:1.

Левски отговори светкавично и в 75-ата минута възстанови аванса си. Георги Миланов с прекрасен удар на 3-4 метра пред дъгата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

Само 5 минути по-късно Локомотив отново изравни. Димитър Илиев пое между трима центриране в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала не остави шансове на Михайлов за 2:2.

В 87-ата минута „смърфовете“ можеха да стигнат и до пълен обрат. След центриране от фал, Крачун засече с глава. Михайлов обаче със страхотна намеса изби отиващата под гредата топка.

120 секунди по-късно Петър Витанов стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче срещна лявата греда.