Левски помете Черно море за едно полувреме! Робърта не спира да бележи (ВИДЕО)

2
Снимка: Черно море
-
-

Левски победи Черно море в мач от IX кръг на efbet Лига. На стадион „Vivacom Arena Георги Аспарухов“, „сините“ победиха с 3:0. И трите попадения паднаха още през първото полувреме.

В 10-ата минута Черно море стигна до гол чрез Жоржиньо. Попадението обаче бе отменено заради фаул на Даниел Димов срещу Хали Тиам.

В 21-ата минута Левски поведе. Дебютантите в състава на варненци – Миодраг Митрович и Фахд Актау сгрешиха фатално. Защитникът реши да връща с гърди към излизащия напред вратар и топката заплашително се насочи към вратата. Актау успя да я застигне малко преди голлинията и да опита да изчисти. Станислав Иванов обаче също протегна крак и прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 31-ата минута „сините“ удвоиха аванса си. Иван Горанов центрира отлично в наказателното поле, където Паулиньо засече неспасяемо с глава за 2:0.

Само 180 секунди по-късно „моряците“ отново стигнаха до попадение, този път чрез Актау. И този път обаче то бе отменено, заради засада.

В ответната атака възпитаниците на Петър Хубчев оформиха класиката в резултата. Мазурек пусна вдясно на наказателното поле към Найджъл Робърта. Нападателят пък с плътен изстрел в близкия ъгъл направи 3:0. Това бе негов пети гол от началото на първенството, а също така се разписва в четвърти пореден двубой.

В края на полувремето удар с глава на Даниел Димов срещна в наказателното поле на „сините“ ръката на Райнов. Гостите поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 59-ата минута Живко Миланов бе напът да сгреши фатално. Той опита да върне с гърди към Миятович. Мартин Минчев обаче застигна топката и стреля, останал очи в очи с вратаря, който обаче с прекрасна намеса предотврати сигурен гол.

5 минути по-късно Хали Тиам прати за четвърти път топката в мрежата на гостите. В случая обаче той бе в засада и попадението бе отменено.

В 84-ата минута Паулиньо стреля мощно извън наказателното поле. Митрович обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В даденото продължение Ндонгала можеше да вкара почетно попадение за Черно море, но пропусна от чиста позиция.