Левски победи Шахтьор Донецк U19 с дебютни голове на нови попълнения (ВИДЕО)

0
fabio lima

Левски победи Шахтьор (Донецк) U19 години в контролна среща в Турция. „Сините“ се наложиха с 2:1. И двете попадения бяха дело на нови попълнения – Фабио Лима и Хоакин Фернандес.

В 9-ата минута удар на Гаоте бе уловен без проблеми от вратаря на Шахтьор.

След четвърт час игра Иван Андонов изби в корнер опасен шут от наказателното поле.

Левски поведе в 21-ата минута. Фабио Лима проби отдясно и нахлу в наказателното поле, където бе повален от Валентин Халонский, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен за 1:0. Това бе първо попадение за бразилеца със синята фланелка.

В 29-ата минута Княжев прати топката в мрежата на Андонов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

240 секунди по-късно Демченко премина покрай Андонов и стреля към опразнената врата. Виктор Любенов обаче успя да изчисти току пред голлинията.

На полувремето Асен Чандъров бе заменен от Хоакин Фернандес. За уругваеца това бе дебют със синята фланелка.

В 52-ата минута Шахтьор по чудо не изравни. Успореден пас отдясно стигна до Княжев, който обаче от границата на вратарското поле прати топката над напречната греда.

10 минути по-късно Левски удвои аванса си. Илиян Стефанов пресече пас от вратаря и останал очи в очи с него стреля. Кравец обаче успя да докосне топката и тя излезе в корнер. След неговото изпълнение Марин Петков центрира отляво. Хоакин Фернандес пък засече от вратарското поле, ознаменувайки дебюта си с гол за 2:0.

В 71-ата минута Любенов загуби пред наказателното поле, последва силен изстрел на Лосенко, но Андонов демонстрира отличен рефлекс и изби.

В 85-ата минута Фадига изведе в вляво в наказателното поле Марин Петков, който стреля, но вратаря изби. Топката стигна до Асен Митков, който направи добавка с глава, но право в легналия страж на Шахтьор.

180 секунди по-късно Шахтьор намали изоставането си. Дрозд бе изведен вдясно в наказателното поле и с плътен удар преодоля Андонов за 2:1.

Веднага след изпълнението на центъра Левски можеше да възстанови аванса си от две попадения. удар на Лима обаче бе отклонен от защитник на Шахтьор, след което топката срещна дясната греда.

ЛЕВСКИ: 99. Андонов, 77. Михалев, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 20. Чандъров, 11. Ел Джемили, 14. Стефанов, 7. Лима, 31. Гаоте, 21. Йовов

ШАХТЬОР: 1. Кравец, 2. Дрозд, 3. Данковский, 4. Удод, 5. Халонский, 6. Лосенко, 7. Юшченко, 8. Янович, 9. Демченко, 10. Сметана, 11. Княжев