Левски победи Етър в контрола

0
etar levski

Левски спечели с 2:1 контролата срещу Етър, която се игра на стадиона в Правец. Головете за „сините“ паднаха в края на първото полувреме.

След неразбирателство между Георги Александров и Крум Стоянов в 12-ата минута на срещата, Рикардиньо отне и шутира от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

След центрира от статично положение в 35-ата минута, Кристиан Димитров се извиси над всички в наказателното поле на Етър и отправи удар с глава, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата.

Левски поведе с 1:0 в 43-ата минута. Уелтън проби отляво навътре към наказателното поле и центрира на втора греда, където Рикардиньо отправи плътен удар с глава. Топката рикошира в гърдите на Георги Александров и влезе във вратата на Етър.

Само минута след отбелязания гол, Левски разгърна добре своя контраатака. Марин Петков напредна по дясното крило в 44-ата минута, стигна до крайната линия и сви топката за навлизащия от втора позиция Джавад Ел Джемили, който с удар ниско по тревата прати топката в долния ляв ъгъл и удвои аванса на „сините“.

На полувремето бяха извършени множество смени от страна на двамата треньори. Патрик-Габриел Галчев върна неразчетено топката към Николай Михайлов в 49-ата минута. В наказателното поле на Левски футболист на Етър отклони топката за Шахредин Букхолда, който я прати във вратата.

Патрик-Габриел Галчев комбинира в наказателното поле на Етър с Рикардиньо, който продължи за Ивелин Попов в 60-ата минута. Попов овладя на гърди и шутира от въздуха, но топката не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно Галчев шутира от границата на наказателното поле ниско по тревата, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 64-ата минута Роналдо се завърна в игра за Левски, след като пропусна последните два мача на „сините“ през сезона. Бразилецът за последно взе участие в гостуването на Левски на Лудогорец в Разград на 3 юни, загубено с 2:3.

Патрик-Габриел Галчев навлезе чрез дрибъл през средата на терена и шутира от средна дистанция, но Дамян Христов се намеси и изби топката в корнер в 82-рата минута на срещата.

Галчев изведе Роналдо зад гърба на отбраната на Етър в 85-ата минута. Бразилецът овладя и шутира от близко разстояние, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.