Левски патентова победите с 1:0! Използваните от Костов футболисти вече са 28

0
fabio lima

Левски патентова победите с 1:0 през този сезон. За шести път сините спечелиха с този резултат. Преди това възпитаниците на Николай Костов надделяха с това цифрово изражение на два пъти срещу Ботев Враца и Хебър, Етър и Черно море.

Сините са в серия от пет поредни двубоя, в които излизат като краен победител в сблъсъците. Тя започна от успеха над Локомотив Пловдив с 3:0 на „Герена“ на 2 декември и бе удължена след вчерашния двубой с Хебър. Левски е в серия и от пет поредни победи над пазарджиклии в първенството през новия век, в която допусна само един гол. Столичани все пак загубиха предпоследния си сблъсък с 1:2, но той бе за Купата на България.

Централният защитник Хоакин Фернандес се превърна в 28-ия използван футболист от Николай Костов през сезона. Уругваецът е и 15-ият чужденец, като българските играчи са 13.

Левски записа 12-а суха мрежа през сезона. Десет от тях са на сметката на Пламен Андреев, а две – на Николай Михайлов. През миналата кампания 19-годишният страж запази вратата си суха в 20 двубоя.

Сините показват почти еднаква успеваемост и в двете полувремена. От началото на сезона Левски е вкарал 37 попадения, като 19 от тях са през първата част, а 18 са реализирани във вторите 45 минути. Попадението на Фабио Лима падна в 74-ата минута, но столичани са най-опасни в заключителните 15 минути на полувремената, когато са вкарани съответно 11 и 8 гола.

Трима футболисти са маратонците в Левски. Това са Пламен Андреев, Хосе Кордоба и Марин Петков. Триото обаче не е взело участие във всичките 23 двубоя до момента в шампионата, а на сметката си имат по 20. Вратарят е с най-много минути за сините – 1800./ „Тема спорт“