Левски пак завърза първенството! „Сините“ с равен в Разград в мач с 3 червени картона (ВИДЕО)

0
levski ludogorets jivko milanov abel anise
-
-

Левски успя да завърже отново първенството. „Сините“ стигнаха до равенство при гостуването си на Лудогорец – 1:1. По този начин, ако ЦСКА-София спечели визитата си на Берое, разликата между „орлите“ и „червените“ ще стане само 1 точка, два кръга преди края. Днешният сблъсък бе белязан от 3 червени картона- един за Левски и два за Лудогорец, както и дузпа в полза на разградчани.

Първото полувреме премина основно с борба в центъра на терена и при леко игрово предимство на Левски. Чак в 43-ата минута Попа нанесе първият точен удар в мача, но изстрелът му от фаул бе спасен от Михайлов.

В последната секунда на даденото 2-минутно продължение пък Левски за малко да поведе. Божинов мина покрай Горалски и центрира в наказателното поле. Станислав Иванов си поведе късо, но от вратарското поле, от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част започна ударно за Лудогорец. Още в началните секунди Горалски стреля по диагонала, но Михайлов плонжира и отби. Деян Иванов и Клаудиу Кешеру се хвърлиха на шпагат за отбитата топка. Румънецът стигна първи до топката, която след това се удари в ръката на защитника. Николай Йорданов посочи бялата точка и, въпреки че двойното наказание бе отменено, изгони футболиста на Левски. От наказателния удар Козмин Моци бе точен за 1:0.

В 55-ата минута Николай Михайлов изпусна топката, но прехвърлящият удар на Юсеин не намери очертанията на вратата.

В ответната атака Мариани намери на добра позиция Паулиньо, който обаче стреля над вратата.

В 72-ата минута Левски изравни. Драгош Григоре получи втори жълт и съответно червен картон за задържане на Станислав Иванов, с което численото равенство на терена се възстанови. Отсъденият фаул пък бе изпълнен блестящо от Живко Миланов, който намери горния ляв ъгъл за 1:1.

В 76-ата минута Мариани стреля отлично от фаул, но топката мина покрай вратата.

В 82-ата минута Паулиньо стреля слабо и Пламен Илиев улови.

180 секунди по-късно Лудогорец остана с 9 души. Абел Анисе получи втори жълт и съответно червен картон за задържане на Станислав Иванов.

В 87-ата минута Пламен Илиев отрази силен удар на Станислав Костов.