levski oleksandriq
Снимка: facebook.com/fcolexandriya
-
-

Левски загуби с 1:2 контролната си среща в Белек. Сините поведоха, но отново допуснаха обрат. Това е втора загуба на тима в Турция.

Мачът започна в неособено високо темпо, типично за този етап от подготовката. В 10-та минута Пламен Андреев излезе малко хазартно извън наказателното поле, като изгуби контрол над топката и тя попадна в играч на Олександрия. Той обаче не се възползва от  ситуацията.

Постепенно скоростта на играта се увеличи, а Левски заигра по-агресивно и организирано.

Пет минути по-късно Уелтон направи добра солова атака. Той проби по левия фланг, навлезе навътре и стреля, но над напречната греда в аут.

Патрик-Габриел Галчев стреля от фаул в 19-ата минута, но неточно в аут.

levski oleksandriq asimi fadiga

Левски вкара гол в 31-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Цунами центрира в наказателното поле на Олександрия, където Рикардиньо бе изпуснат и отблизо вкара топката във вратата на Никита Шевченко, но бе маркирана засада на нападателя.

В 39-та минута Левски поведе, след като Рикардиньо вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Килиан ван дер Каап в наказателнoто поле на украинците.

Олександрия успя да изравни резултата в 45-ата минута. Артьом Шулянский получи хубав извеждащ пас и с отсечен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

Така завърши първото полувреме.

В 50-ата минута Уелтон отне топката на централния кръг от играч на Олександрия. След това бразилецът напредна на скорост, стигна до наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и стреля ниско към долния десен ъгъл на вратата на украинския тим, но стражът плонжира и спаси.

Седем минути по-късно Олександрия изпълни ъглов удар, като Цунами изчисти с глава, а играч на украинците нанесе опасен удар по тревата от сериозна дистанция, който летеше към левия ъгъл на Андреев, но вратарят успя да избие в нов ъглов удар.

В 62-та минута Олександрия изгради много бърза контраатака, която доведе до гол във вратата на Левски. Попадението бе реализирано от Денис Костишин.

Веднага след това в състава на Левски бяха направени серия от смени и в игра влязоха много нови играчи. На вратата застана Николай Михайлов.

levski oleksandriq 2

Играта продължи на прилични обороти, но в следващите минути нямаше сериозни голови възможности. Като цяло се загуби и ритъмът на играта на Левски.

В 85-та минута Михайлов отрази удар с глава към врата му.

В 90-та минута Преслав Бачев стреля много опасно, но украинският вратар отби в корнер. С това всичко приключи в двубоя.