Левски отново е на върха! „Белите“ този път не бяха черна котка за „сините“ (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Славия в мач от Х кръг на efbet Лига. На стадиона в „Овча купел“, „сините“ се наложиха с 2:0, като и двете попадения бяха реализирани през второто полувреме. Със печелените 3 точки, воденият от Петър Хубчев отбор се изкачи поне временно на върха в класирането, изпреварвайки Лудогорец, който утре се изправя срещу Арда.

Левски можеше да поведе още в 6-ата минута. Райнов обаче не успя да нанесе хубав удар с глава от отлична позиция. Топката стигна до Робърта, който също с глава не намери очертанията на вратата.

След четвърт час игра Живко Миланов стреля неточно от фаул, което бе и последното интересно нещо за първото полувреме.

На почивката фенове на Левски в Сектор „В“ потрошиха доста седалки. Причина за грозната проява бе високата цена на билетите – 20 лв.

В 50-ата минута Левски пропусна страхотна възможност. Мазурек намери пред наказателното поле Хали Тиам. Халфът стреля мощно от движение, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

180 секунди по-късно „сините“ направиха нов сериозен пропуск. Ронърта проби отляво, след което върна назад. Топката стигна пред границата на наказателното поле до Мазурек. Ударът на последния обаче профуча до лявата греда.

В 67-ата минута Мартин Райнов изведе чудесно в наказателното поле Найджъл Робърта. Ударът на нападателя обаче премина до дясната сглобка на вратата.

6 минути по-късно Левски поведе. Станислав Иванов навлезе в наказателното поле, топката му бе избита, но стигна до току-що влезлия Филипе Нашименто. Португалецът премина между двама защитника на Славия, след което много технично копна над плонжиралия пред него Георги Петков за 0:1.

В 81-ата минута Левски си подпечата трите точки с чудесна солова акция на Станислав Иванов. Младият нападател напредна от собствената си половина, нахлу с наказателното поле и с прецизен удар покрай Георги Петков прати топката в мрежата за 0:2.

В 87-ата минута Галин Иванов и Цветелин Чунчуков направиха хубаво двойно. Първият стреля от наказателното поле, но Миятович улови.

Секунди по-късно Славия по чудо не стигна до гол. След центриране от корнер, Муньос засече с крак от вратарското поле, но направи по-трудното, пращайки топката над напречната греда.