Левски отнесе Витоша, бразилците се развихриха (ВИДЕО)

0
rikardinio 1

Левски победи Витоша в контролна среща. На Терен №2 на „Герена“ „сините“ се наложиха с 4:0. Любопитно е, че във всяко попадение бе замесен бразилски футболист – било то като автор на гола или като асистент.

Така възпитаниците на Станимир Стоилов завършиха контролите по време на паузата за националните отбори с 2 победи – днешната и 2:0 над Ботев (Вр), както и загуба с 1:2 от Марица. Срещу пловдивчани обаче съставът бе почти изцяло от юноши и футболисти, които играят по-малко в официалните срещи.

Левски можеше да поведе в 10-ата минута. Центриране отдясно не бе изчистено добре от гостите. Топката стигна до Роналдо, който стреля от 10-ина метра, но в лявата греда.

В 21-ата минута Ивелин Попов шутира от фал пред наказателното поле, но над вратата.

240 секунди по-късно Рикардиньо шутира от границата на наказателното поле. Вратарят на Витоша се намеси неубедително, но топката срещна дясната греда.

След половин час игра удар на Уелтън от 20-ина метра профуча покрай вратата.

60 секунди по-късно Ивелин Попов с чудесен пас изведе Уелтън. Бразилецът нахлу в наказателното поле, но изстрелът му по диагонала мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В следващите минути два удара на Уелтън бяха отразени от вратаря на Витоша. Скоро след това Калоян Петков изби и шут на Рикардиньо.

Левски все пак поведе в 1-ата минута на даденото продължение. „Сините“ организираха бърза атака. Роналдо изведе вдясно в наказателното поле Рикардиньо, който даде успореден пас към точката за изпълнение на дузпа. Ивелин Попов стреля от движение, а защитник на гостите спря топката с ръка и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Рикардиньо бе точен за 1:0.

Левски можеше да удвои аванса си 180 секунди след началото на втората част. След центриране от корнер, топката стигна на границата на вратарското поле до Кордоба. Ударът на панамеца обаче бе спасен от стража на Витоша.

В 52-ата минута „сините“ пропуснаха още една отлична възможност. Ивелин Попов изведе вдясно от вратарското поле Патрик-Габриел Галчев, който даде успореден пас.  Рикардиньо се хвърли на шпагат, но сантиметри не му достигнаха да засече в опразнената врата.

В 66-ата минута Левски все пак стигна до второ попадение. Уелтън бе изведен на границата на наказателното поле, където много технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар, а след това догони топката и с глава я прати в празната врата за 2:0.

Скоро след това гостите можеха да намалят изоставането си. Недобро връщане към вратаря позволи на Кристиян Димитров да пресече и да остане очи в очи с Иван Андонов, който обаче демонстрира класа и спаси.

В 73-ата минута бе оформена класиката в резултата. Ивелин Попов изведе вдясно от вратарското поле Роналдо. Бразилецът отправи остър успореден пас. Слави Паскалев опита да пресече, но вместо това прати топката в собствената си врата за 3:0.

По-малко от 180 секунди след това авансът на Левски набъбна. Рикардиньо овладя центриране в наказателното поле, след това, между вратаря и защитник, пусна вляво от себе си. Ивелин Попов пък нямаше как да сбърка на празна врата – 4:0.

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 5. Ван дер Каап, 33. Кордоба, 22. Галчев, 6. Цунами, 20. Чандъров, 8. Краев, 10. Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 9 Рикардиньо

ВИТОША: 25. Петков, 22. Панчев, 27. Паскалев, 88. Ганчев, 10. Амзин, 77. Ванчев, 18. Петров, 94. Янакиев, 41. Христов, 11. Славков, 24. Димитров