Левски отнесе Арда насред Кърджали и гледа смело към Европа! „Сините“ вкараха дузпа (ВИДЕО)

0
rikardinio 1

Левски победи Арда в мач от XXIV кръг на efbet Лига. На стадиона в Кърджали столичният гранд се наложи с 3:0. Трите точки позволиха на „сините“ да съберат 41 и да излязат на 4-о място във временното класиране. Третият ЦСКА 1948 е със 7 повече.

Освен успеха, за отбелязване е, че след кошмарната поредица от пропуснати дузпи от възпитаниците на Станимир Стоилов, те най-накрая реализираха такава. Това стори Ивелин Попов в началото на второто полувреме.

Левски поведе още в 6-ата минута. Уелтън се пребори с Илия Юруков по левия фланг, напредна и центрира изключително прецизно. Роналдо пък 8-9 метра засече от въздуха, пращайки топката плътно от вътрешната страна на лявата греда за 0:1.

120 секунди по-късно Тунгара засече центриране от корнер, но покрай левия страничен стълб.

В 20-ата минута Левски по чудо не удвои аванса си. Петрис центрира остро отдясно. Рикардиньо успя със сетни сили да засече на границата на вратарското поле, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

В 27-ата минута Андриан Краев изстреля истински снаряд от над 25 метра. Топката обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

5 минути по-късно Левски стигна до второ попадение. Ивелин Попов стреля извън наказателното поле. Малко пред точката за изпълнение на дузпа Рикардиньо протегна крак и отклони топката, което заблуди вратаря и той нямаше как да предотврати гола – 0:2.

Веднага след изпълнението на центъра Радослав Цонев от ъгъла на наказателното поле шутира по диагонала. Пламен Андреев обаче плонжира и изби в корнер.

В 41-ата минута Ел Мами Тетах стреля силно извън наказателното поле, но право в Пламен Андреев, който улови сигурно.

В началните секунди на продължението Левски можеше да си подпечата победата. След отлично проведена атака, топката стигна вдясно в наказателното поле до Роналдо, който даде остър успореден пас. Рикардиньо се хвърли на шпагат, но сантиметри го разделиха от това да засече на 2 метра пред голлинията.

Левски сложи точка на спора след едва 240 секунди игра през второто полувреме. Рикардиньо се възползва от недобра ориентация на Илия Юруков в наказателното поле, стигна пръв до топката, след което халфът на домакините го изрита и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Ивелин Попов бе безкомпромисен за 0:3.

В 58-ата минута Милен Желев стреля силно от наказателното поле, но високо над вратата.

120 секунди по-късно Ел Мами Тетах бе изведен сам срещу вратаря. Пламен Андреев обаче добре затвори съперниковия футболист, а след това и изби удара му от малък ъгъл в корнер. След края на ситуацията бе маркирана засада, но от телевизионните повторения се видя, че такава по-скоро нямаше.

В 67-ата минута Радослав Цонев отправи изненадващ удар от сериозна дистанция, директно от фал. Топката отиваше под напречната греда, но Пламен Андреев се отличи със сигурна намеса, боксирайки в корнер.

В 83-ата минута Жереми Петрис получи вдясно в наказателното поле, след което даде пас към точката за изпълнение на дузпа. Уелтън стреля от 10-ина метра от движение. Господинов обаче успя да избие.