Левски отнесе араби! Юноши блестят (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи ФК Емирейтс в контролна среща. Проверката на „сините“ срещу тима от ОАЕ се проведе на терена в комплекс „Евима Спорт Център“ в Банско и завърши при резултат 4:0.

В стартовия състав на Левски за първи път от декември се завърна Холмар Ейолфсон. След повече от 2 месеца пък под рамката на вратата застана Николай Михайлов. От първата минута започнаха и юношите Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков. С много силни изяви се отличиха именно част от „сините таланти. През първото полувреме Мартин Петков откри резултата и бе фаулира за дузпа, от която преднината бе удвоена. През второто пък Петър Иванов отрази 11-метров наказателен удар.

Левски поведе в 10-ата минута. Чудесна многоходова атака мина на няколко пъти през Насиру Мохамед, който накрая изведе отдясно Кирил Киров. Последният пусна успореден пас към точката за изпълнение на дузпа, където Мартин Петков засече от движение за 1:0.

В 16-ата минута „сините“ можеха да удвоят аванса си. След центриране от корнер, Мартин Райнов засече с глава, но топката срещна лявата греда и излезе в аут.

Левски все пак стигна до второ попадение в 21-ата минута. Мартин Петков бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Дени Алар бе точен за 2:0.

В 29-ата минута родният гранд оформи класиката в резултата. След отлично извеждащо подаване, Насиру Мохамед с много прецизен удар от границата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата на гостите за 3:0.

Минутка преди края на полувремето Емирейтс можеше да да върне едно попадение. Футболист на гостите се освободи от Холмар Ейолфсон, но от чиста позиция стреля много неточно.

В ответната атака пък Насиру Мохамед намери в наказателното поле Мартин Петков. „синият“ юноша нанесе хубав удар, но вратарят спаси.

В 62-ата минута Насиру Мохамед получи в наказателното поле, освободи се хубаво от защитник, но ударът му попадна право във вратаря.

В следващите минути Николай Михайлов на два пъти демонстрира класа – веднъж след удар отблизо, а след това и след директен изстрел от фаул.

В 57-ата минута Костадин Илиев фаулира съперник в наказателното поле, за което бе отсъдена дузпа. Ударът от бялата точка обаче бе отразен от влезлия минутка-две по-рано Петър Иванов.

В 87-ата минута играч на гостите стреля от малък ъгъл, топката се удари във външната част на лявата греда и излезе в аут.

В ответната атака Насиру Мохамед бе изведен сам срещу вратаря от Мартин Петков, но не успя да се разпише.

Буквално в последната секунда на мача Левски оформи крайното 4:0. Дени Алар получи отличен пас в наказателното поле и технично би покрай вратаря.

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 71. Кирил Киров, 5. Холмар Ейолфсон, 30. Костадин Илиев, 26. Александър Георгиев, 70. Мартин Райнов, 21. Асен Чандъров, 10. Франко Мазурек, 18. Насиру Мохамед, 79. Мартин Д. Петков, 9. Дени Алар

Резерви: 12. Иванов, 45. Андреев, 20. Миланов, 19. Каргас, 22. Рейеш, 24. Атанасов, 23. Тиам, 25. Архангелов, 27. М. Петков, 93. Костов, 7. Паулиньо