Левски обърна Локо (Сф)! Бари блести с гол-красавец (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Локомотив (Сф) в контролна среща. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 2:1. За успеха възпитаниците на Станимир Стоилов трябваше да осъществят обрат, след като в началото на мача „железничарите“ първите стигнаха до гол.

Локомотив поведе в 9-ата минута. След центриране от корнер, Николай Михайлов се намеси неубедително. Топката стигна до Красимир Милошев, който 13-14 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Левски можеше да изравни 120 секунди по-късно. Георги Миланов стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина до дясната сглобка на вратата на Любенов.

В 24-ата минута Цунами центрира отляво. Роналдо засече от въздуха, но доста неточно.

Минута след това Уелтън шутира от ъгъла на наказателното поле по диагонала. Александър Любенов обаче успя да избие.

В последната минута на редовното време Марин Петков стреля от дистанция. Топката рикошира в играч на гостите и бе на път да заблуди Любенов, който все пак успя да улови пред голлинията.

Левски изравни в 3-ата минута на даденото продължение. Уелтън нанесе удар от границата на наказателното поле, който Любенов изби, а след това топката излезе в тъч за „сините“. След неговото изпълнение Стефанов намери вдясно от наказателното поле Марин Петков. Последният нахлу в пеналта, справи се с двама съперници и с прецизен шут намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

През втората част темпото падна сериозно и не се случи почти нищо интересно. Чак в 78-ата минута Галчев центрира триково в наказателното поле. Илиян Стефанов засече с глава, но над вратата.

240 секунди по-късно Марин Петков получи в наказателното поле и стреля от движение. Топката обаче рикошира във футболист на Локомотив и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 84-ата минута Левски стигна до пълен обрат. Антоан Стоянов центрира отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Билал Бари пък засече с нещо като странична ножица, пращайки топката под напречната греда за 2:1.

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтън, 88. Марин Петков

Резерви: 1. Пламен Андреев, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 36. Слави Чакъров, 38. Антон Иванов, 39. Денис Динев, 41. Васил Василев, 71. Антоан Стоянов

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 89. Матеус, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 11. Франса, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, Винисиус, Теодор Георгиев, Габриел Иванов