Левски няма грешка в Благоевград в XXV кръг

0

Любопитни факти от шампионатните домакинства на Пирин на Левски, представени от „Тема спорт“. В неделя орлетата за 31-ви път ще посрещнат сините в елита.

Равносметката от последните 10 мача на стадион „Христо Ботев“ е: 2 победи за Пирин, едно равенство и 7 победи за сините.

В 25 кръг са се играли 3 мача на стадион „Христо Ботев“, които са спечелени от Левски.

През април са се състояли 5 двубоя, като домакините имат една победа, а гостите четири.

В 30 мача са отбелязани 65 гола, средно по 2.16 на мач.

Само една среща от 30 е завършила 0:0.

Най-често получените резултати са: 1:0 – 11 пъти (6 за Пирин и 5 за Левски) и 1:1 – 5 пъти.

През първите полувремена са отбелязани 29 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 36 попадения.

В 3 поредни първенства Пирин побеждава Левски на собствен терен – 1975/76, 1976/77 и 1977/78 година.

Най-много голове за Пирин в Благоевград е отбелязал Методи Стоянов – 3, а с по 2 са Й. Костов и Ив. Цветков.

За Левски най-резултатни в Благоевград са били: 4 – Б. Искренов, 3 – Н. Сираков и Ж. Мапуку, 2 – В. Войнов, П. Панов и П. Михтарски.

Автор на единствения хеттрик е Жуниор Мапуку от Левски.

Един автогол в полза на орлетата си е отбелязал Ал. Марков от Левски.

За Пирин са отсъдени 2 дузпи, като едната е реализирана от Иван Цветков, а другата е пропусната от Николай Петрунов.

За Левски са отсъдени 3 дузпи, като и трите са реализирани от: П. Панов, Ем. Спасов и Ем. Велев.

Един мач се е играл на неутрален терен – 8 Кюстендил, на 8 ноември 2009 година, като сините бият с 2:0.

Петър Михтарски единствен е отбелязвал голове и за двата отбора.

Трима чужденци са вкарвали попадения за Пирин: Стоимир Урошевич, Драги Коцев и Аймен Суда.

За Левски също са се разписали 3-ма чужденци: Дарко Тасевски, Жанвион-Юлу Матондо и Жуниор Мапуку.

Автор на най-бързия гол е Мартин Тошев от Пирин – в 28-ата секунда при победата над Левски с 1:0 на 22 ноември 2015 година.

В последната минута са реализирани 4 гола: три от състезатели на Левски – П. Панов, Ен. Кръстовчев и Ж. Мапуку, и един от футболист па Пирин – Cт. Урошевич.