Левски не е правил обрат от 66 мача! Последният е при Славиша срещу… Балъков

0
slavisha stoqnovich 2

Точно 66 поредни шампионатни кръга изминаха, откакто Левски за последно успя да спечели мач, след като противникът е открил резултата. Интересното е, че във въпросния двубой треньор на „сините“ отново бе Славиша Стоянович, а съперник му е Красимир Балъков, припомня „Мач Телеграф“. Става дума за срещата на 8 декември 2018 година, когато Левски победи Етър на „Герена“ с 2:1. „Болярите“ поведоха с гол на Велко Батрович още в 8-ата минута. Само 13 минути по-късно „сините“ изравниха, след като Иван Скерлев си от беляза автогол, но официално попадението беше записано на името на Станислав Костов. Серджиу Буш вкара победното за Левски, а в самия край бе отменен изравнителен гол на Етър, след като съдията отсъди спорен фал на Иван Петков срещу Иван Горанов.

Друго интересно съвпадение между тогава и сега е, че реферът от онзи мач ще свири и утрешния – Никола Попов. След двубоя пък Славиша Стоянович каза, че ако трябва да сравни играта на тима си с определен тип музика, това би било турбофолк или релакс за сауна.