Левски не е изживявал такъв кошмар от 59 години

0

Стартът на Левски този сезон е пo-кошмарен и от миналия. В момента сините имат 2 победи, 2 равенства и 5 загуби, при голова разлика 10-15, и са с 8 точки. През миналата кампания започнаха под ръководството на Георги Тодоров с 3 победи, 2 равенства и 4 загуби, при голова разлика 11-8, и имаха 11 точки.

За последно 2 победи в 9 кръга Левски е имал през сезон 1962/63 – преди 59 години (б. авт. – в края на първенството тимът финишира 6-и), пише „Тема спорт“. Това се е случвало още и през сезони 1951 г. и 1956 г. Антирекордът е от кампанията през 1955 г. – само един успех след първите 9 шампионатни мача, 7 загуби и 1 равенство.

Защитата на Левски най-често се пропуква в средата на второто полувреме – между 61-ата и 75-ата минута. В този период синята отбрана е допуснала цели 6 попадения от общо инкасираните 15 – това са цели 40 процента. При загубата от ЦСКА-София в изминалия кръг сините позволиха на Кайседо да реши сблъсъка с попадение в 65-ата минута след грубата грешка на Христос Шелис. Именно през второто полувреме най-често Левски допуска попадения, тъй като тимът отпада физически след около час игра.

Сините за осми път в 9 кръга не успяха да запазят мрежата си суха. Единствено при равенството 0:0 с ЦСКА 1948 на „Герена“ Николай Михайлов не вади топката от мрежата си. Вратарят до момента допусна 13 попадения, а други две бяха реализирани на младия Пламен Андреев.

Бройката на използваните играчи от началото на сезона нарасна на 23, след като Хосе Кордоба направи официалния си дебют за Левски. Панамският защитник влезе в заключителните минути при загубата от ЦСКА-София с 1:2 и по този начин оформи броя на чужденците, които играят при сините, на пет. Българите, които бяха използвани от началото на кампанията са 18.

Билал Бари няма попадение за Левски този сезон вече над 13 часа или по-точно 799 минути. Мароканецът до момента изигра 26 двубоя, като 24 от тях са за първенство и все още чака дебютния си гол за сините в Първа лига.