Левски най-често се пропуква след почивката! „Сините“ само с 1 победа от 6 мача извън „Герена“

0

Левски най-често допуска попадения през второто полувреме на двубоите, пише „Тема спорт“. Сините са допуснали цели 12 гола след почивката. При загубата от Черно море Родриго Енрике вкара в 49-ата минута, но това не е „най-пропускливият“ период за тима на Станимир Стоилов, а най-често допуснатите попадения са между 66-ата и 75-ата минута на двубоите.

Николай Михайлов не успя да запази мрежата си суха в пореден двубой навън. Далеч от „Герена“ стражът неминуемо допуска попадение, като това бе шестият пореден мач, в който не успява да спаси вратата си от гол. От тези двубои сините спечелиха само един – гостуването на Локомотив София (2:1) на националния стадион „Васил Левски“.

Столичани увеличиха инкасираните голове при гостуванията, след като срещу моряците допуснаха 11-о попадение във вратата си, а вкараните останаха на цифрата 6. При домакинските двубои нещата са малко по-различни, след като сините са вкарали 11, а допуснатите попадения са 10.

Левски за пореден път доказа, че извън „Герена“ му е много трудно, след като записа пета загуба. Единственият успех е горе споменатата победа над Локомотив София в 11-ия кръг. До момента възпитаниците на Станимир Стоилов имат един успех, четири загуби навън и едно равенство срещу Локомотив Пловдив (2:2) на „Лаута“.