Левски надигра тотално ЦСКА 1948, Наумов и гредата лишиха „сините“ от победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

Левски и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от VIII кръг на Първа лига. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ „сините“ имаха тотално превъзходство над своя съперник. Веднъж гредата и няколко пъти великолепни намеси на вратаря Даниел Наумов обаче ги лишиха от трите точки, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0.

Двубоят бе първи официален за Станимир Стоилов на „Герена“, след като се завърна начело на Левски. Той и отборът бяха приветствани от 10-ина хиляди екзалтирани фенове, който създадоха уникална атмосфера

Левски по чудо не поведе след четвърт час игра. Билал Бари свали с глава центриране в наказателното поле. Марин Петков си пое на гърди стреля мощно. Наумов се разтегна максимално и успя с върха на пръстите да докосне топката, която след това срещна дясната греда.

В ответната атака Чочев нанесе силен удар от дистанция, който премина на безопасно разстояние от вратата на Михайлов.

В 23-ата минута и Галин Иванов шутира извън наказателното поле. Николай Михайлов обаче улови без затруднения.

В 34-ата минута „сините“ пресираха умело своя съперник и отнеха топката, която стигна в наказателното поле до Здравко Димитров. Мощният удар на крилото обаче профуча над лявата сглобка на вратата.

В последната минута на редовното време Здравко Димитров намери в наказателното поле Билал Бари. Нападателя с едно изведе Борислав Цонев, чийто шут обаче мина над вратата.

На полувремето „Герена“ стана свидетел и на романтичен момент. Фен на Левски предложи брак на своята приятелка пред Сектор „Б“. Тя пък каза заветното „Да“.

В 52-ата минута Михайлович центрира отдясно. Марин Петков засече от трудна позиция и топката премина над напречната греда.

240 секунди след това Левски пропусна чудесна възможност. Михайлович центрира отдясно. Билал Бари засече с глава от границата на вратарското поле. Отново обаче Наумов се оказа на мястото си и успя някак да избие в корнер.

В 70-ата минута ЦСКА 1948 създаде първото си чисто положение. Георги Русев центрира отляво, а Галин Иванов засече с глава пред вратарското поле. Николай Михайлов обаче плонжира и улови пред голлинията.

В 76-ата минута Радослав Цонев стреля мощно по земя от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 86-ата минута Георги Русев центрира от фал, играч на „червените“ се размина с топката, която след това срещна ръката на Димитър Костадинов. Гостите поискаха дузпа. Главният съдия обаче не посочи бялата точка, а изглежда и ВАР-асистентите прецениха, че такава няма.

180 секунди по-късно Димитър Костадинов напредна отдясно и намери на границата на наказателното поле Борислав Цонев. Полузащитникът насочи от движение в долния ляв ъгъл, но за пореден път Наумов спаси.