Левски на Хубчев продължава с победите! Алар дебютира с фамозен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
levski rujomberok 1
-
-

Левски победи Ружомберок и в реванша от първия предварителен кръг на Лига Европа. Възпитаниците на Петър Хубчев се наложиха над своя съперник на „Герена“ с 2:0 и с общ резултат 4:0 продължават към следващия кръг. Там те ще имат за съперник победителя от двойката АЕК (Ларнака) – Петрокуб. Заради наказание на „сините“, двубоят се игра при закрити врата. Все пак, според правилата на УЕФА, на стадиона можеше да присъстват деца под 14 години. Така, около 300 малчугана подкрепиха столичния гранд.

Първата опасност в мача дойде в 12-ата минута. Стефан Герец си пое топката с ръка, което обаче остана незабелязано от главния съдия. След това той нахлу в наказателното поле и стреля силно, но Миятович показа класа и улови сигурно.

levski rujomberok 2

В 28-ата минута Ружомберок пропусна втора чудесна ситуация. Тихомир Костадинов бе изведен отдясно в наказателното поле, след което върна назад към Петер Гал-Андрежли. Ударът от движение на последния обаче премина до лявата греда.

В 33-ата минута Левски поведе, още с първата си смислена атака в мача. Станислав Костов изведе чудесно Станислав Иванов зад гърба на отбраната. Крайчирик успя да избие пред краката на младока. Топката обаче отиде у Давиде Мариани, който от движение я прати в опразнената врата за 1:0.

levski rujomberok 4

В 55-ата минута Петер Гал-Андрежли бе изведен зад гърба на Живко Миланов. Футболистът на Ружомберок стреля силно от наказателното поле, но покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Здравко Димитров направи своя дебют за Левски. Той замени играещият на инжекции Станислав Костов.

2 минути след това Иван Горанов направи чудесен индивидуален пробив, влезе в наказателното поле и стреля, но неточно.

levski rujomberok 3

В 71-ата минута Левски по чудо не удвои аванса си. Станислав Иванов открадна топката вляво от наказателното поле на гостите и изведе Давиде Мариани. Ударът на швейцареца обаче „облиза“ лявата греда.

Секунди по-късно Здравко Димитров се откъсна сам срещу вратаря, но Крайчирик успя да избие удара му в корнер.

levski rujomberok 5

В ответната атака пък Ружомберок насмалко да изравни. След центриране отляво, Щефан Герец подложи левия си крак, ала топката излезе на сантиметри в аут.

Веднага след това Здравко Димитров бе изведе от Мартин Райнов сам срещу вратаря, но отново не успя да го преодолее.

В 78-ата минута Дени Алар също влезе за дебютни минути със синия екип. Той замени Мартин Райнов.

levski rujomberok 6

В 80-ата минута Дени Алар пусна в наказателното поле към Здравко Димитров, чийто удар бе избит от вратаря в корнер.

120 секунди по-късно Мариани отправи много хубав удар от ъгъла на наказателното поле, който обаче премина встрани от лявата сглобка на вратата на гостите.

Във 2-ата минута на даденото продължение Левски оформи крайното 2:0. Тиам центрира отдясно, а Дени Алар от ъгъла на вратарското поле разстреля стража на гостите от воле.

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 7. Паулиньо (72′ – Илия Юруков), 8. Давиде Мариани, 19. Янис Каргас, 20. Живко Миланов (к), 22. Нуно Рейш, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов (57′ – Здравко Димитров), 70. Мартин Райнов (78′ – Дени Алар), 99. Станислав Иванов

РУЖОМБЕРОК: Иван Крайчирик, Александер Мойжиш, Ян Масло (к), Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Далибор Такач (67′ – Адам Бренкус), Филип Тварджик (74′ – Ондрей Новотни), Стефан Герец, Михал Йонек, Матей Чурма, Тихомир Костадинов (70′ – Филип Хашек)