Левски Лукойл започна с победа плейофите

0
levski lukoyl

Шампионът на България Левски Лукойл започна с победа участието си в плейофите на Националната Баскетболна Лига в сезон 2018/19, след като се наложи при домакинството си на А1 Академик (София) със 106:95 (22:28; 32:21; 26:25; 26:21) и поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия.Христо Захариев вкара 21 точки за победителите, а Патрик Рембърт се отличи с 18 точки. Николай Грозев отбеляза 21 точки за „студентите“, а Костадин Лазаров добави 15 точки. Баскетболистите на Левски Лукойл определено не бяха концентрирани в началото на двубоя, като позволиха на съперника да поеме инициативата и след десет минути игра отборът на Академик водеше с 28:22. През втората четвърт „сините“ подобриха значително представянето си, като бързо стигнаха до обрат, но до края на първото полувреме възпитаниците на Константин Папазов така и не успяха да наложат пълна доминация и на почивката Левски Лукойл водеше само с пет точки – 54:49. Третият период на срещата също предложи много интересни моменти и обрати, като в един момент младите „студенти“ стигнаха до равенството, но в последните минути на частта Левски Лукойл отново използва по-добре шансовете си и след 30 минути игра шампионите пак бяха напред с шест точки – 80:74. Всичко в този двубой си дойде на мястото в началото на заключителния период, когато „сините“ реализираха бърза серия от 9:2, с която сломиха съпротивата на съперника си, а в оставащото време столичани нямаха особени проблеми и стигнаха до двуцифрен аванс, за крайното 106:95.