levski lukoil
Снимка: lap.bg
-
-

Шампионът на България по баскетбол Левски Лукойл ще отпътува в сряда за гостуването си на литовския Шяуляй от първия кръг на квалификациите в Шампионската лига. Във вторник от 18:30 в зала „Универсиада“ „сините“ ще проведат последната си тренировка на българска земя, като първите 15 минути от нея ще бъдат открити за журналисти, съобщиха от клуба.

Първият мач между Левски Лукойл и Шяуляй е в четвъртък в Литва, а реваншът е в събота (22 септември) в „Универсиада“. В първия квалификационен кръг на Шампионската лига на ФИБА участват 24 отбора, като 12 от тях ще се класират за втория кръг на пресявките на турнира.

Ако отстрани Шяуляй, Левски Лукойл ще срещне победителя от двойката между шампиона на Румъния Орадя и Карху (Финландия).