levski lukoil balkan
Снимка: lap.bg
-
-

Левски Лукойл изхвърли Балкан (Ботевград) от турнира за Купата на България и продължава напред към полуфиналите на турнира.

“Сините” изиграха един от най-добрите си мачове през сезона и спечелиха с 96:73, категорично надигравайки съперника, който ги победи с 24 точки разлика преди седмица в “Арена Ботеврад” в мач от евротурнирите, където днес триумфираха именно столичани.

В първата среща между двата тима от четвъртфиналите Балкан спечели с точка като гост в София, но днес домакините бяха надиграни от съперника по всички параметри.

Реваншът от четвъртфиналите в Купата на България не се размина без поредната доза скандали и безредици по трибуните. Този път в „Арена Ботевград“ имаше опит за саморазправа между агитката на „сините“ и част от феновете, подкрепящи домакините и по-конкретно – футболния отбор на Ракитин (Трудовец).

От сектора, в който се бяха настанили футболистите от съседното на Ботевград село полетяха няколко предмета, насочени към ултрасите на столичани, които от своя страна не останаха безучастни и тръгнаха на щурм през буферната зона, за да потърсят справедливост.

В крайна сметка стюардите, с подкрепата на жандармерията, овладяха ситуацията и до по-грозни сцени не се стигна.

Кметът на Ботевград Иван Гавалюгов коментира пред БНТ случилото се според него: „Аз не мога да твърдя, дали са били провокирани или не, но агресивно настроените фенове на Левски тръгнаха срещу хората от Ботевград. Това е ненормално. Тези хора нямат място в залата. Предния път се ограничиха с викания и скандирания, днес явно са дошли за друго. Развалят доброто впечатление от силната игра на Левски. Казах на Тодор Стойков, че ако се иска от нас да продължи мачът нормално, тези хора трябва да напуснат залата. Той ми каза само, че не е видял какво се е случило и откъде е тръгнал проблемът.“