Левски Лукойл с втора поредна победа в Европа

0
-
-

Левски Лукойл спечели втори пореден мач в груповата фаза от турнира за Купата на ФИБА Европа. Лошият старт на столичани вече е в миналото и те взеха реванш от Цмоки Минск за загубата в първия мача помежду им, триумфирайки със 75:64 в София днес. Така те вече имат баланс от 2 победи и 2 загуби и шансовете им за излизане от групата са налице.

Гостите от Беларус вкараха първите две точки в днешната среща, но серия от 7-0 изстреля Левски Лукойл напред, а след нея българите не позволиха на съперника да си върне лидерството до края на частта. След 10 минути баскетбол в столичната зала “Универсиада” домакините водеха с 4 точки – 20:16. Нови седем точки без отговор изведоха “сините” напред с двуцифрена разлика за първи път в двубоя при 27:16, а до почивката Цмоки така и не успя да свали разликата под 10 точки. На полувремето Левски Лукойл бе напред с 38:28

Серия от 10-4 върна шансовете на гостуващия тим след четири минути игра в третата четвърт и намали дистанцията между двата отбора само до точка – 40:39. Българите обаче отговориха силно и завършиха частта стабилно, за да поведат отново с двуцифрен аванс при 56:44 след 30 минути. В оставащите 10 минути баскетболистите на беларуския шампион на няколко пъти сваляха изоставането си, но нямаха сили за обрат, а това означаваше втора поредна победа за българския тим след 75:64.