Левски Лукойл с 8-ма поредна победа

0
45772532 1960495304034669 146658598989070336 n

Левски Лукойл записа осма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже. Момчетата на треньора Константин Папазов спечелиха като гост на Академик (София) с 88:66 и продължават без загуба от началото на сезона.

В залата в Правец шампионите натрупаха солиден аванс още на почивката и без проблеми завършиха двубоя. Папазов използва само осем играчи в срещата. Калоян Иванов се възстановява от контузия и не беше в групата, Патрик Рембърт получи няколко дни почивка и се прибра в САЩ, Деян Иванов и Божидар Аврамов не се появиха в игра.

За победителите най-резултатен беше Миливое Мийович с 22 точки. Никола Маравич добави 19, а със 17 точки и 7 борби завърши Христо Захариев.

За Академик по 17 точки отбелязаха Андрей Иванов и Николай Николов. Цветомир Чернокожев се отличи с 13 точки и 7 борби, а Костадин Лазаров вкара 11 точки.