levski lukoil
Снимка: lap.bg
-
-

Левски Лукойл започна с победа участието си в груповата фаза на ФИБА Къп. Като домакин българският шампион победи украинският Днипро с резултат 83:65 в зала „Универсиада“. „Сините“ натрупаха сериозна преднина още през първото полувреме и контролираха мача през цялото време, за да стигнат до успеха. Следващият мач на българския отбор отново е домакинство в същата зала на 23-ти октомври, а съперник ще му бъде финландският Катая.

Домакините започнаха мача по-колебливо и съперникът водеше през първите няколко минути, но точки стрелби на Деян Иванов от тройката и силен край на откриващата част доведоха до 26:23 в тяхна полза. През втората четвърт Левски Лукойл затегна защитата и дръпна напред в резултата, за да увеличи разликата на близо 20 точки при 50:31 на почивката.

Украинците започнаха добре второто полувреме и стопиха част от разликата, но Левски Лукойл остана далеч напред до края на третата част. Темпото се запази до края на срещата и „сините“ безпроблемо изведоха мача до първа победа в групите на турнира.

Деян Иванов записа 18 точки и 6 борби за победителите, а по 10 добавиха Ръсел Робинсън, Христо Захариев (7 борби) и Божидар Аврамов (8 борби, 4 асистенции).

За гостите Кирил Натяжко регистрира 11 точки и 5 борби, а 10 плюс 5 регистрира Павло Ревзин.