Левски Лукойл най-после се разписа в Европа

0
levskilukoil

Българският шампион Левски Лукойл записа първа победа в група „J“ от втората групова фаза на турнира ФИБА Къп, след като тази вечер се наложи при домакинството си на АЛБА Фехервар с 84:80/ 42:37/

Христо Захариев беше най-резултатен за „сините“ – 24 точки, Калоян Иванов и Патрик Рембърт добавиха по 17 точки, а Никола Маравич и Деян Иванов завършиха съответно с по 11 и 10 точки. Марко Филиповити отбеляза 20 точки за гостите, а Алерик Фрийман и Петер Лорант приключиха съответно с по 14 и 12 точки.Гостите откриха резултата след тройка на Филиповити, но веднага след това столичани обърнаха след четири поредни точки на Калоян Иванов, като до края на периода „сините“ поддържаха минималната си преднина за 18:15 след първите десет минути. През втория период играта вървеше сравнително равностойно, като отново играчите на Левски Лукойл използваха по-добре шансовете си и на почивката родния шампион вече водеше с пет точки – 42:37.

През второто полувреме гостите опитаха всичко, за да стигнат до обрат, като усилията им дадоха резултат при 6:14 минути преди последния съдийски сигнал, когато Лорант отбеляза тройка и АЛБА Фехервар стигна до равенството – 68:68.Константин Папазов реагира мигновено с няколко смени, което даде резултат и в оставащото време баскетболистите на Левски Лукойл демонстрираха по-висока концентрация във важните момемтни и заслужено се поздравиха с победата – 84:80.